Jawbone UP24 w końcu z komunikacją ze smartfonami Androida

11 Mar 2014

Kiedy Jawbone zaprezentowało nową generacją bransoletki fitness UP24, najważniejszą różnicą w stosunku do poprzedniego modelu była bezprzewodowa komunikacja przez Bluetooth ze smartfonem. Dane mogą być synchronizowane w wygodniejszy sposób i dostępne od razu na ekranie mobilnego urządzenia, a nie dopiero po podpięciu przez kabelek do PC. Jako pierwsi taką opcję otrzymali posiadacze iPhone’ów, a dzisiaj producent udostępnił wreszcie aplikację w wersji 3.0 dla Androida.

Jawbone UP24 to tracker aktywności, śledzący nasze ruchy w trakcie treningu. Jest typowym przedstawicielem gadżetów fitness, które pomagają zmobilizować do pracy, ćwiczeń i regularności przez wyznaczanie celów i konkurowanie ze znajomymi w społecznościowy sposób. Obszerniej o modelu tym pisałem już kilka miesięcy temu. Wraz ze wsparciem i sugestiami na podstawie zebranych danych, UP24 będzie wirtualnym trenerem i pomoże utrzymać formę. Dzięki komunikacji ze smartfonem możliwe jest też otrzymywanie powiadomień ze wspomnianymi poradami. Aplikacja dla bransoletek otrzymała aktualizację, która uaktywnia właśnie tą długo oczekiwaną synchronizację bezprzewodową.

Update dla iOS był udostępniony w zeszłym tygodniu, a teraz wszystkie (prawie) nowe funkcje trafiają także na Androidy. przypomnę, że model UP24 to także pomoc przy prawidłowym odżywianiu się oraz kontrolowaniu wypoczynku i snu (nosimy ją 24 godziny na dobę). W komunikacji wykorzystywany jest moduł Bluetooth 4.0. Nie znalazłem żadnych informacji na temat wsparcia nowej funkcji Up Coffee w wersji na Androida.

źródło: Jawbone, Google Play

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *