Jambox – bezprzewodowy głośnik z wodoodporną powłoką od Liquipel

27 Lis 2013

Jambox to jeden z ciekawszych, przenośnych i bezprzewodowych głośników na rynku. Pozwala na przechwytywanie streamowanej ze smartfona lub tabletu muzyki i bezprzewodową grę naszych utworów. Jest sprzedawany również na oficjalnej stronie Apple. Producent, firma Jawbone, oferuje swój produkt w trzech wielkościach. Poza oryginalnym rozmiarem jest dostępny też model BIG i MINI. O głośnikach piszę dosyć często, zwykle o tych bezprzewodowych, nie miałem jeszcze okazji przedstawić Jamboxa, a dzisiaj jest ciekawy news pozwalający zapoznać się z głośniczkami – wodoodporna powłoka.

Od dzisiaj, jeśli zamówimy sprzęt ze strony producenta, otrzymamy głośnik Jambox w wersji wodoodpornej (tudzież wodoszczelnej). Zgadza się, głośniczek będzie odporny na zachlapania. Właśnie na tym elemencie chciałbym się dzisiaj skupić. Kiedyś pisałem już o nowych warstwach ochronnych dla elektroniki, pozwalających zabezpieczyć urządzenie specjalną, mikroskopijną powłoką, chroniącą sprzęt przed wodą. Jambox skorzysta na współpracy z firmą, która zajmuje się takimi zabezpieczeniami. Partnerem Jawbone jest Liquipel – spec od tego typu spraw.

Opcja wodoszczelności będzie dostępna dla normalnej i mini wersji głośnika.Certyfikat IPX-5 powinien zagwarantować ochronę przed zachlapaniem. Będziemy mogli postawić sprzęcik w kuchni, a nawet zabrać na plażę. Warstwa od Liquipel została nałożona na zewnętrzną część obudowy, ale i w jej wnętrzu. Mamy się nie obawiać o nasze urządzenie Bluetooth pod tym względem. Jambox był już odpowiednio zabezpieczony wewnątrz (hermetyczność dla akustyki), ale postarano się o dodatkową ochronę i tutaj szereg wyróżnień nowego partnera zrobił swoje. Nano powłoka jest niewidoczna.

Dla informacji: głośniczki parują się ze specjalną aplikacją na iOS lub Androida. Pozwoli to na połączenie z iTunes, Spotify itp. Można też wykorzystać je do oglądania filmów na smartfonie, czy gier. Jambox można dobrać w wielu fajnych wariantach kolorystycznych. Wersję mini zakupimy za niecałe 180 dolarów, normalną edycję w cenie 150, a BIG: niecałych 300$. Bateria powinna wystarczyć na ok. 15 godzin grania.Zapomniałbym dodać: powłoka będzie was kosztowała dodatkowe 50 dolarów.

źródło: jawbone.com, AppStore via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *