Insta360 Nano S – kamerka sferyczna 4K do iPhone’a

9 Sty 2018

Insta360 Nano S

Kamerki sferyczne w formie przystawek do smartfonów to przede wszystkim bardziej kompaktowe modele, w których użytkownicy akceptują nieco gorszą jakość niż ta oferowana w wariantach niezależnych. Producenci musieli tutaj iść na pewne kompromisy, czyli ograniczenia konstrukcyjne powodowane mniejszymi gabarytami. Na rynku jest już spory wybór takich dodatków do nałożenia na smartfon, ale większość z nich nie wyróżnia się lepszą jakością od pozostałych. Tym razem się to zmieni. Insta360 aktualizuje model Nano do iPhone’a o sensor 4K!

Najnowsza kamerka do nagrywania w 360 stopniach zadebiutowała na targach CES 2018. Insta360 Nano S to identycznie wyglądający sprzęcik do poprzedniej generacji, ale z dużo lepszym wnętrzem. Posiadacze iPhone’ów będą mogli rejestrować panoramy sferyczne w 4K  oraz 20-megapikselowe zdjęcia. Takie rozdzielczości są właściwie minimum dla formatu nagrań w stylu VR, ale w mobilnej edycji robią wrażenie. Insta360 udało się poprawić parametry bez powiększania obudowy. Design kamerki pozostał ten sam.

Insta360 Nano S

Ten sam kształt i wielkość oznaczają, że wyrób będzie kompatybilny ze starszymi akcesoriami. Gadżet połączymy z iPhonem przez port Lightning. Po połączeniu to ekran przejmuję rolę panelu ustawień oraz wyświetlania treści. Producent oferuje tu kilka trybów nagrywania, w tym bezpośrednie wrzutki na popularne portale (Facebook, YouTube, Instagram, Twitter (Periscope). Można tam też stremować content 360 na żywo. Wraz z edycją „S” udało się też coś w sofcie dodać. Rejestracja w formacie Multi View umożliwi prezentowanie różnych ujęć na jednym ekranie, np. to co z przodu, z tyłu i z boku.

Tryb Mutli View może być wykorzystany we wszystkich wymienionych opcjach, także Live. Przypomina to nieco w działaniu kamerki Mevo. Producent daje tu w tej wersji nawet możliwość połączeń video, ale trzeba przez komunikator wysłać drugiej stronie link. Fajnie prezentuje się też tryb FreeCapture, czyli możliwość wyboru prostokątnej klatki z 360-stopniowej panoramy (łącznie z zoomowaniem). Insta360 Nano S wykorzystuje sensor Sony z f/2.2. Kamerka jest kompatybilna z iPhone’ami 6/6 Plus, 7/7 Plus, 8/8 Plus oraz X. Model wyceniono na 239 dolarów. Za pewien czas pojawi się pewnie edycja dla Androida.

źródło: Insta360

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *