iHealth Wirless Body Analysis Scale – inteligentna waga dla iOS

22 Lut 2014

Firma iHealthlabs specjalizuje się w produkcji sprzęt do mierzenia witalnych parametrów organizmu i posiada w swojej ofercie kilka urządzeń do monitorowania stanu organizmu wraz ze współpracą mobilnej aplikacji. Inteligentne wagi to gadżety, które dotąd sprzedawane były z podobnymi funkcjami, ale zamiast wyświetlania ich na oddzielnym panelu lub ekranie samego urządzenia, przekazywane są do naszego smartfona, dając jeszcze więcej możliwości. Na stronie internetowej producenta widnieją dwa modele wagi, skupię się jednak na tym bardziej zaawansowanym – iHealth Wirless Body Analysis Scale.

Oprócz nietypowej designu ma on też kilka funkcji więcej od swojego tańszego brata. Potrafi śledzić i mierzyć do 9 różnych charakterystyk naszego ciała, a wyniki pomiarów w formie wykresów, grafów i statystyk przerzuca bezprzewodowo do mobilnej apki iHealth. Możemy działać zarówno online jak i offline. Na jednym sprzęcie możliwe jest przygotowanie do 20 profili różnych użytkowników. Do komunikacji używany jest standard Wi-Fi, a program przygotowano na smartfony i tablety z systemem iOS (iPhone i Android).

Waga ta posiada cztery oddzielne sensory rozmieszczone w miejscu gdzie stawiamy stopy. Odpowiednio przygotowane algorytmy analizują pomiary i są w stanie przekazać dane na temat składu naszego ciała. Wspomniałem wyżej, że jest ich aż 9. Oprócz tych podstawowych, czyli wagi ciała i tkanki tłuszczowej, iHealth dostarczyło też wyników masy beztłuszczowej, mięśniowej, kostnej, nawodnienia organizmu, dzienny pobór kalorii oraz tłuszczu trzewnego (otyłość wewnętrzna). Informacje te można podejrzeć na ekraniku na wadze, ale przeniesienie ich na przenośny gadżet ułatwi ich odczyt.

Szkoda, że współpraca obejmuje jedynie modele Apple. Twórcy dają też możliwość zapisu plików w chmurze, dzięki czemu odciążymy trochę pamięć telefonu (nie jest to jednak cel rozwiązania). Nie zabraknie funkcji BMI, a konstrukcja i funkcje wszystkich pomiarów pomogą nam analizować nasz organizm w dłuższym okresie czasu, stając się też niejako motywatorem podczas odchudzania. Warto możliwości wagi wykorzystać podczas treningów z gadżetami zbierającymi dane na temat naszej aktywności. Wtedy program treningowy można lepiej dostosować do potrzeb i sprawdzić jego efekty.

Dlaczego warto wykorzystać aplikację mobilną? Dzięki niej możemy dostosować powiadomienia, sprawić by smartfon nas pilnował, pokazywał trendy w okresie diety, organizował dane w formie przydatnych wykresów i przede wszystkim pozwolił na wyznaczanie celów. Jeśli będziemy mięli taki kaprys, danych i wynikami możemy dzielić się ze znajomymi, a nawet swoim trenerem lub lekarzem. Dzienną aktywność i kalorie możemy umieszczać w dzienniku, będzie on pomagał w zrozumieniu funkcjonowania naszego ciała. Jeśli posiadamy w komplecie ciśnieniomierz komunikujący się z aplikacją iHealth, to i te dane będą mogły być integrowane z pozostałymi wynikami. Wagę wyceniono na 110 dolarów.

<

źródło: ihealthlabs.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *