iHealth Lite – waga z aplikacją do mierzenia BMI

10 Paź 2014

Inteligentne wagi są różne – mniej lub bardzie zaawansowane. O ile te bardziej zaawansowane są naprawdę bardzo dokładne, mierząc mnóstwo przeróżnych wskaźników i przekazując nam je wprost do smartfona, to trzeba jeszcze wziąć pod uwagę ich cenę. Przykładowo, taki iHealth Wireless Body Analysis Scale kosztuje 110 dolców. Czasem nie potrzebujemy aż tak dokładnych pomiarów, a chciałoby się móc archiwizować zebrane dane w aplikacji, gdzie będziemy monitorować zmiany w wadze. Dlatego iHealth Labs ma w ofercie tańszy odpowiednik tylko do monitorowania wskaźnika BMI. Bezprzewodowa łączność i komunikacja z iPhonem pozostaje.

Waga została też przygotowana w eleganckiej formie – nowoczesnym stylu. Diody LED pokażą wyniki mierzenia dostosowując intensywność światła do otoczenia. Nie musimy tego robić ze smartfonem w ręku. Ten musi być tylko w pobliżu do przekazania odczytów i ich zapisu w bazie danych aplikacji. Program będzie zbierał i monitorował wagę, tworząc w ten sposób trendy. Zapewne zależy nam, by były one opadające. Na iPhonie wystarczy zainstalować specjalny program iHealth MyVitals. Kolejną zaletą iHealth Lite jest bardzo szeroka skala: 4-182 kg nacisku. Do przekazów wykorzystany zostanie Bluetooth 4.0, a z wagi może korzystać cała rodzina – na własnych profilach, także na iPadzie. No i na koniec cena. System kupimy za niecałe 80$.

źródło: ihealthlabs.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *