IFTTT postara się zwiększyć zasięg swoich usług poprzez bezpośrednią integrację z aplikacjami partnerskimi.

IFTTT

O serwisie IFTTT na moim blogu bardzo często. Najczęściej przy okazji nowych kanałów i kolejnych opcji, które to spoiwo Internetu Rzeczy oferuje. Aplikacja, a właściwie serwis, jest obecna na rynku już kilka lat i świetnie łączy przeróżne elementy IoT. Wielu producentów usług i produktów stara się uczestniczyć w katalogu akcji, bo daje mu to zwiększone możliwości i szerszą ofertę funkcji. Przypomnę, że If This Then That to, jak sama nazwa wskazuje, programowalne przez użytkownika receptury, mające pomóc budować nam ciekawsze działania naszego inteligentnego wyposażenia i przedmiotów. Developer zapowiedział aktualizację, która zintegruje IFTTT bezpośrednio z partnerskimi aplikacjami.

Komunikacja między kanałami to ten klej, którym samodzielnie łączymy sobie poszczególne elementy i wcale nie jest to bardzo skomplikowane. To takie uproszczone programowanie. Serwis ma teraz dawać swoje możliwości wybranym, partnerskim markom i to bezpośrednio w ich programach do obsługi ich własnych usług. Użytkownicy od razu otrzymają sygnał, że można rozbudować działanie danego programu poprzez usługi IFTTT. Zapewne będą to przykłady gotowców, czyli proponowanych akcji, zaprojektowanych przez autorów aplikacji third-party.

IFTTT
If This Then That to pewnego rodzaju konkurencja dla fizycznych hubów.

Efektem takiej integracji będzie dostęp do poszczególnych funkcji wprost z programu mobilnego producenta. Nie będzie potrzeby korzystania z zewnętrznego IFTTT, choć ja namawiam, by zawsze ten programik na smartfonie mieć. Działanie nowych opcji będzie praktycznie takie same, ale zwiększy świadomość klientów. W ten sposób IFTTT lepiej rozpromuje się pośród klientów i użytkowników kanałów, które serwis zrzesza. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z istnienia tak fajnej platformy, tracąc przy tym spory potencjał zakupionych rzeczy. Partnerskie kanały zyskują, a i samo IFTTT będzie zadowolone ze zwiększania zasięgu.

Na początek w nowe funkcje wyposażyli swoje aplikacje: Today, Abode, Awair, BloomSky, Foobot, Garageio, LIFX, Qapital, Roger, Skybell oraz Stack Lighting. Ich drogą już podążają Automatic, Emerlight, czy Ring. Z czasem kolejni developerzy zdecydują się na wgranie mechanizmów w swoje oprogramowanie. Krok IFTTT wydaje się logiczny, ponieważ konkurencyjne usługi zaczną powoli rywalizować na rynku spajaczy Internetu Rzeczy, a trzeba silniej promować markę. Z większych graczy, którzy mogą IFTTT zaszkodzić jest Microsoft, pracujący nad swoim językiem input-output dla IoT.

źródło: IFTTT