iCamPro Deluxe – "żarówka" monitorująca twój dom

25 Gru 2015

iCam Pro DeluxeStrasznie lubię nietypowe rozwiązania. Chyba dlatego tak chętnie umieszczam na blogu żarówko-kamerki. Zgadza się, modele monitoringu, który wkręcimy w świetlne gniazdko. Sporo z was zadziwi taki wariant, ale reszta pewnie przypomni sobie, że choć niszowe, to jednak wcale już nie unikatowe podejście. Coraz więcej projektów kamerek do ochrony mienia zaczyna kroczyć właśnie tą drogą – dostarczania podglądu z perspektywy „lampy”. Zaleta jest jasna, najlepsze miejsce do ujęcia pomieszczenia i źródło zasilania.

To wciąż ograniczenie, bo nie wszędzie żyrandol będzie wygodny, ale wystarczy lampka i przewodowe połączenie ze ściennym gniazdkiem i już możemy ustawić kamerkę w danym kierunku. Docelowo jednak chodzi o podwieszanie jej u sufitu.  Zawsze szukamy w domu najlepszego „kadru”, by objąć największy obszar monitoringiem, a z góry widok jest chyba najlepszy. iCam Pro w wersji Deluxe proponuje standardowe funkcje obserwacji wnętrza, ale w niestandardowym formacie.iCam

iCam Pro Deluxe

Co prawda taka „żarówka” nie świeci (a są na rynku i takie, które zarówno oświetlą pokój, jak i go nagrają), więc trzeba będzie poświęcić którąś z obecnych. iCam Pro Deluxe ma jedną, ale znaczącą przewagę nad większością dzisiejszych kamerek do monitoringu wnętrza – obrotowe „działko”, tj. szansę na skierowanie obiektywu w niemal dowolnym kierunku, a przynajmniej w tych najważniejszych. Zobaczymy zdalnie praktycznie całe monitorowane pomieszczenie.

To oczywiście bezprzewodowy gadżet, więc połączymy go z naszą siecią Wi-Fi. Są w nim systemy detekcji twarzy, nasłuch, czy opcja dwustronnego połączenia się między obserwatorem a obserwowanym. Nie zabraknie rozpoznawania ruchu, który można zaprogramować dla wyznaczonych stref. Mówiłem, że wszystko co trzeba jest. Po wykryciu intruza kamerka sama skieruje się w jego stronę. Wbudowany jest nawet alarm odstraszający syreną. Aplikacja mobilna na smartfony pozwoli manualnie obsługiwać optykę i obracanie kamerką. Świetnie, że jest też wsparcie dla Apple Watch i Pebble – będzie podgląd i z nadgarstka. Kolejny interesujący model kamerki do pilnowania domu!

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *