i.Con Smart Condom – pierwszy na świecie

3 Mar 2017

i.Con Smart CondomJuż od dawna segment wearable flirtuje z sekcją dla dorosłych. Na rynku jest już sporo gadżetów do poprawy spraw łóżkowych i monitoringu aktywności w tymże wydaniu. Przywitajcie tracker fitness, ale analizujący energiczność w intymniejszy sposób. i.Con Smart Condom – jak sama nazwa wskazuje – jest ubieralnym (dosłownie) systemem do pomiarów libido, ale też detektor chorób przenoszonych drogą płciową. Oczywiście kierowany do panów.

i.Con Smart Condom jest pierścieniem (nie muszę chyba opisywać instrukcji „montażu”), śledzącym odpowiednie parametry. Mowa o poziomie intensywności ruchów „posuwisto-zwrotnych”, tempa „akcji”, a także spalonych przy tym kalorii (ponoć ta dyscyplina pozwala pozbyć się mnóstwa kalorii). Do tego jest też czujnik temperatury, a nawet miernik obwodu. Producent podszedł do tematu kompleksowo i przy okazji przygotował odpowiednie algorytmy do zliczania pozycji oraz ogólny licznik prób. To wszystko przyda się do zobrazowania naszej sytuacji w aplikacji mobilnej na smartfon.

Nie myśleliście chyba, że programu na smartfony zabraknie? Wewnątrz znajdziemy coś podobnego do profilu znanego z aplikacji fitness. Wizualizacje oraz statystyki, czy porównania do innych użytkowników (rodzaj społecznościowego rankingu, który może nas zmobilizować lub zdemotywować). i.Con Smart Condom zapowiedziano w zeszłym roku, a teraz jest już gotowy do przedsprzedaży. Cena: 60 funtów. Rozmiar: ponoć uniwersalny.

źródło: britishcondoms.uk via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *