HUIS Remote Control – pilot z e-tuszowym ekranem

15 Lut 2016

HUIS remote

Pamiętacie jeszcze platformę First Flight od Sony? Japońska firma doszło do wniosku, że stworzenie własnego miejsca przypominającego Kickstartera lub Indiegogo, może pomóc jej w rozwoju własnych produktów lub tworzeniu kolejnych na podstawie pomysłów innych (również pracowników marki). Już kilka rozwiązań z tego miejsca trafiło na rynek, a kolejne starają się zachęcić do realizacji. Sony tym razem wyróżniło uniwersalny pilot HUIS Remote Control.

O inteligentnych pilotach na blogu już pisałem. Smart modele polegają na tym, że w jednym miejscu skupiają panel dla wielu standardów i sieci, a tych ostatnio przybywa. Już nie obsługujemy wyłącznie RTV, a coraz częściej systemy do obsługi nowoczesnego domu. Sama idea projektu nie jest innowacyjna. Do rąk trafia nam gadżet, którym zarządzamy smart domem. Od TV po oświetlenie. To co wyróżnia HUIS to e-tuszowy, dotykowy panel nawigacji.

HUIS

HUIS app

Zwykły pilot już nie wystarczy. Raz, że i tak tych tradycyjnych modeli w naszych mieszkaniach przybywa (każde urządzenie ma swój), a dwa, dołączają do nich urządzenia obsługiwane aplikacjami mobilnymi na smartfon lub smartwatch. E-papierowy pilot ma integrować większość znanych rozwiązań, a do tego działać tak długo, jak zwykły pilot na baterie. Wszystko zasługą e-tuszu. Wyświetlacz wyrysuje przyciski, a to daje mnóstwo opcji układu, ale i programowania. Do tego fajnie wygląda :). Wciąż pilot jest lepszym rozwiązaniem, niż aplikacja na telefon.

To pewnie pierwszy na świecie e-tuszowy pilot, ale na razie próbujący swych sił na lokalnym rynku. Sony przygotowuje go to sprzedaży w Japonii i wycenia na ok. 250$ (w przeliczeniu z jenów). To trochę sporo….

źródło: Sony, First Flight via slahgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *