Huawei Watch Jewel i Elegant – smartwatche dla kobiety

5 Sty 2016

Przed targami CES 2016 chodziły słuchy, że Huawei odświeży linię inteligentnych zegarków o bardziej damski wariant. Tak też się stało i teraz oferta chińskiego producenta jest pełniejsza. Przy każdym porównaniu smart zegarków zwracałem uwagę, że Huawei Watch ma budowę typu unisex i brakowało lepiej skrojonego na kobiecą rękę wariantu. Owszem, promowano gadżet także dla pań, ale nie był to skonkretyzowany model. Nie różnił się znacznie od męskiej odmiany. Teraz sytuacja jest znacznie korzystniejsza i paniom łatwiej będzie dobrać edycję.

Huawei Watch Jewel

Osobiście uważam sprzęt Huawei za jeden z atrakcyjniejszych w dziale ubieralnych modeli, a teraz jest jeszcze lepiej. Firma z Azji poszła na całość i zaprojektowała elegancką kolekcję specjalnie dla kobiet. Dwie nowe odmiany nie pomylimy już z uniwersalnym designem. Widać wyraźnie, że to „biżuteria” dla dam. Oba zegarki można zakwalifikować do segmentu premium, a nawet ich nazwy o tym świadczą. Huawei Watch Jewel i Elegant to wciąż zegarki z Android Wear i w zasadzie nie różniące się niczym poza nową stylistyką.

Praktycznie ta sama koperta została odpowiednio ozdobiona, a detale mają tutaj ogromne znaczenie. Wygląd jest niby ten sam, a jakże inny. Udało się nieco odchudzić wizualnie cały sprzęcik, a to pewnie przez węższe paski. Oczywiście z włoską, elegancką skórą i to w różnych kolorach: białej perły lub niebieskiego szafiru. Sporo dało dodanie kryształków w ramce wokół „cyferblatu”, czyli okrągłego ekranu. Tutaj w wersji Jewel znajdziemy 68 kamieni Zirconia od Swarovskiego (każdy po 1,5 mm). Odmiana Elegant nie posiada kryształków, ale ramka wciąż jest zdobiona.

Huawei Watch women

huawei watch elegant i jewel

Koperty są złote (rose gold) i bardzo im to pasuje. Mamy tutaj wiele elementów znanych z tradycyjnych zegarków, ale nadal jest to inteligentna odmiana. To oznacza, że znajdziemy w nim wszystko co oferuje Android Wear, łącznie z czujnikami ruchu i pracy serca. Huawei nie zapomniał o tarczach. Ich wgranie nadaje całości charakteru, więc zaprojektowano specjalne warianty w różnych motywach – w większości eleganckich i bardzo kobiecych. Jeśli prawdziwych kryształów nie wystarczy, to te wirtualne wyświetlimy dodatkowo.

Kolekcji tarczek jest ok. 40 z poprzedniej serii plus 10 nowych specjalnie dla Jewel i Elegant. Naturalnie dalej ekran pokryty jest szafirowym szkłem, a koperta wykonana z nierdzewnej stali. Zegarki w damskiej wersji mają być w sprzedaży od marca, ale na wybranych rynkach. Sądzę, że przy tak niezłej promocji, jaka ostatnio ma miejsce u nas w kraju, powinniśmy też niedługo potem otrzymać szansę zakupu nowych odmian Huawei Watcha. Huawei tak przygotował ofertę, by jeden model był nieco „przystępniejszy”, a drugi droższy. Elegant ma kosztować 499$, a Jewel 599$. To dużo, ale jeszcze nie najwięcej jeśli chodzi o rodzinę Huawei Watch (najdroższy kosztuje 799$). Osobiście spodziewałem się mniejszej koperty w kobiecej odmianie, ale czas pokaże, czy kryształki to wystarczający potencjał, by przyciągnąć damy do nowych wersji smartwatcha.

 źródło: Huawei

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *