Huawei Watch Gold – będzie wariant premium. Mowa o iOS!

28 Sie 2015

Huawei Watch Gold

Huawei Watch trafi na szerszy rynek (globalny) już wkrótce. Ten okrągły smartwatch z systemem Android Wear ma być oczywiście konkurentem dla liderów, a świadczyć o tym mają nienaganna stylistyka, ale i bogata oferta kolorystyki, materiałów i pasków. Amazon szykuje się do przedsprzedaży gadżetu i chyba przez przypadek (taa jasne) zdradziło kilka szczegółów, które chiński producent zaprezentuje zapewne na początku września na targach IFA 2015 w Berlinie.

Chodzi o dwie sprawy. Pierwsza to o wiele droższy wariant w złocie, który ma kosztować prawie 800 dolarów. To topowy model z segmentu premium. Nierdzewna stal ma zostać w nim pokryta warstwą złota (tak samo jak elegancka bransoleta). Do niedawna taki pakiet stylistyczny był domeną wyłącznie Apple Watcha, ale konkurencja nie śpi i odpowiedni reaguje na ofertę giganta z Cupertino. Huawei Watch Gold ma być jednym z droższych inteligentnych zegarków z systemem Android Wear. Grafiki z galerii oferty Amazona prezentują się bardzo ładnie. Zobaczymy jak zegarek będzie wyglądał w realu.

Dla porównania: zwykły Huawei Watch startuje od 350$. Gold ma kosztować 799$. fot. engadget.com

Dla porównania: zwykły Huawei Watch startuje od 350$. Gold ma kosztować 799$. fot. engadget.com

Drugą, o wiele spektakularniejszą wieścią, jest ta dotycząca współpracy z iPhone’ami. O kompatybilności Android Wear z systemem iOS spekuluje się od kilku miesięcy, a jeśli wierzyć Amazonowi, to opis dla Huawei Watch Gold zdradza jego współpracę ze smartfonami Apple. W tekście wyraźnie widać, że oprócz Androida Huawei Watch ma działać z iPhone’ami z iOS 8.2. Czyżby w końcu można było powiązać smartwatche z Android Wear z iPhone’ami? Fajnie by było! Wygląda na to, że IFA 2015 zaskoczy nas właśnie takimi wieściami. Huawei Watch ma pojawić się w sprzedaży od 2 września.

źródło: Amazon via theverge.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *