Huawei Watch 2 i Huawei Watch 2 Classic

26 Lut 2017

Pierwszy Huawei Watch zadebiutował na Mobile World Congress w 2015 roku, ale trafił na rynek dopiero we wrześniu. Równo dwa lata po tej premierze zaprezentowano drugą generację smartwatcha i prawdopodobnie w sklepach znajdzie się szybciej niż wtedy. Huawei Watch 2 był wyczekiwany, a że pierwsza wersja była bardzo udana to kolejna musiała podnieść poprzeczkę jeszcze wyżej. Chiński producent postanowił wprowadzić na rynek swój nowy inteligentny zegarek w podobnej do rywali strategii, czyli oferując odmiany Huawei Watch 2 i Huawei Watch 2 Classic.

Huawei Watch 2

Spekulowano, że być może zegarek skorzysta z konkurencyjnego systemiku Tizen OS, ale ostatecznie sprzęcik kontynuuje wykorzystanie Android Wear. Naturalnie w najnowszej wersji Android Wear 2.0. Duet smart zegarków stawia na sport i estetykę, ale stara się rozdzielić edycje na te dla amatorów ruchu i te dla estetów. W opcji jest nawet odmiana Porsche Design, czyli kolekcja bardzo rozbudowana, zwłaszcza, że personalizacja jest równie szeroka jak poprzednio. Oba modele Huawei Watch 2 posiadają moduł GPS, czytnik tętna, a także chip NFC do mobilnych płatności Android Pay. Wszystkie flagowe zegarki starają się już mieścić te elementy w kopercie.

Nie zabrakło sportowego charakteru, co widać po designie, ale i wbudowanych sensorach. Obok modułu GPS i optycznego miernika pracy serca, Huawei Watch 2 posiada też analizy pułapu tlenowego (VO2 Max) oraz wirtualnego trenera, pomagającego w utrzymywaniu formy. Oczywiście w zanadrzu są jeszcze aplikacje fitness od developerów third-party, no i integracja z Google Fit. Od strony sportowej jest porządnie.

Huawei Watch 2

Huawei Watch 2 to kolejny smart zegarek ze slotem na kartę nano-SIM, czyli propozycja pełnej niezależności. Android Wear 2.0 pozwala już na bezpośredni dostęp do sklepiku z aplikacjami, czyli możliwość wgrywania natywnych programów prosto z zegarka. Jeśli dołączymy do tego dostęp do Internetu przez 4G to otrzymamy naręczny gadżet także to połączeń głosowych. Niestety wariant ten będzie dostępny regionalnie, więc pewnie tak jak pozostali konkurenci nie otrzyma wersji globalnej w tej opcji. Smarwatche dopiero wdrażają te technologie, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Różnice pomiędzy Huawei Watch 2 i Huawei Watch 2 Classic dostrzeżęmy w wykończeniu. Classic to edycja bardziej stylowa, czyli w wersji ze stali nierdzewnej. Będzie ją można dobrać ciekawiej i również w damskiej odmianie. Sporo pasków, w tym skórzane i sylikonowe (wygodniejsze na trening). Koperty Huawei Watch 2 są sporawe, ale ten trend widać praktycznie przy każdym modelu smart zegarka. Tańszy z pary jest przygotowany w ceramicznej obudowie i chyba wyłącznie z giętkimi paskami. Huawei proponuje kilka kolorów koperty, która jest wodoodporna (certyfikat IP68).

Huawei Watch 2

Ekranik zabezpieczono warstwą Gorilla Glass 3. Panel ma tą samą średnicę i jest wykonany w tej samej technologii AMOLED. Ma chyba nieco większą rozdzielczość niż ostatnio, bo 390 x 390. Wciąż Huawei stosuje jedną średnicę 42 mm, więc panie nie otrzymają mniejszej wersji, ale odpowiednio ją wykańczając, osiągną kobiecy efekt (pewnie pojawią się specjalne damskie edycje, jak poprzednio). Co w środku? Snapdragon Wear 2100, 768 MB RAM i 4 GB pamięci na pliki i muzykę. 420 mAh ma oferować ok. 2 dni działania (z 4G) lub 3 dni w modelu bez LTE. Oczywiście czas jest pewnie liczony bez aktywnego GPS i czujników tętna. Do dyspozycji dwa przyciski (bez obrotowego, który wyróżnia konkurencyjnego LG Watch Sport).

Huawei Watch 2 otrzyma jeszcze tryb Watch Mode, czyli ciągłe wyświetlanie tarczy. Zwykle inteligentne zegarki wygaszają ekranik, by oszczędzać akumulatorek, natomiast tutaj mamy przez 40 godzin stale widoczny wskaźnik czasu, czy krokomierz. To specjalny tryb, więc jeśli aktywujemy go wyłącznie, Huawei Watch 2 będzie w stanie funkcjonować jako prosty zegarek nawet przez 25 dni. Podoba mi się to podejście. Możemy powyłączać wszystkie funkcje i elektroniczną zabawkę potraktować jak bardziej tradycyjny zegarek (a raczej jak ten hybrydowy).

Huawei Watch 2 ma pojawić się w Europie w połowie marca i wyceniony został na 329 euro (Huawei Watch 2 bez 4G). Z 4G na 379 euro, a Huawei Watch 2 Classic w stali nierdzewnej na 399 euro. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztować edycja Porsche.

źródło: Huawei

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *