HTC One Watch? Co w końcu z tym smartwatchem HTC?

3 Gru 2015

Od około roku krążą plotki na temat smartwatcha HTC, a jego brak dziwi cały rynek. Tak późno w świat inteligentnych zegarków żadna z liczących się firm elektronicznych nie wchodziła, a tajwańskiego producenta ani widu, ani słychu. Nawet ich bransoletka sportowa HTC Grip została anulowana lub przesunięta w czasie, co sugeruje, że i smartband i smartwatch były daleko w tyle w swoich prototypowych wersjach i firma wolała zadebiutować z czymś konkurencyjnym. To taki mój wniosek na temat sytuacji. Jest szansa, że na początku przyszłego roku zobaczymy w końcu smart zegarek HTC!

Projekt HTC Petra - wcześniejszy przeciek od @evleaks.

Projekt HTC Petra – wcześniejszy przeciek od @evleaks.

Najnowsze informacje wskazują na to, że będzie to sprzęcik z Android Wear, co ułatwi HTC konkurowanie z kilkoma dobrze już znanymi propozycjami. HTC One Watch (nazwa całkiem realna) miałby pokazać się na Mobile World Congress w marcu, a już w lutym dowiemy się jak model będzie wyglądać. Wszystkie domysły to efekt tweeta Evana Blassa, którego przewidywania były wcześniej bardzo trafne. Przecieki sugerują, że będzie to wariant okrągły z 360 x 360 ekranikiem. Coraz popularniejszemu formatowi wyświetlacza dla smartwatcha (załączona fotka to wcześniejszy koncept od @evleaks).

Nie są to pierwsze plotki na temat zegarka HTC, ale należy wziąć pod uwagę, że segment wearable to zbyt łakomy kąsek dla producentów elektroniki, a tak długi czas bez reprezentanta oznacza, że jego debiut jest raczej bliżej niż dalej. Jeszcze pod koniec 2014 roku CEO HTC przekonywał, że firma chce mieć całkowitą pewność co do swojego wyrobu, a nie pojawić się z niedopracowanym gadżetem (dobrym przykładem jest LG Watch Urbane 2, który ma problemy z pojawieniem się na rynku).

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *