Halo Neuroscience – lepszy trening z neurostymulacją?

16 Mar 2016

Halo Neuroscience

Ubieralne technologie zrobiły swoje. Od kilku lat zwiększają zainteresowanie ruchem i poprawiają osiągi wielu sportowców lub motywują resztę do aktywniejszego życia. Niezależnie od tego czy profesjonalnie, czy tylko rekreacyjnie lub okazjonalnie, starają się zmobilizować do zdrowszego trybu funkcjonowania. Dla jednych zbędne gadżety, dla drugich rozwiązania dające sporo nowych informacji i szans na zwiększenie wydajności organizmu (ewentualnie dostosowanie się do możliwości naszego ciała). Bransoletki, smart słuchawki, przypinane do ubrania sensory, a także smartwatche – to sprawdzone już wynalazki.

Wspomniane słuchawki zwiększają swój udział, ale nadal są w zdecydowanej mniejszości. Zwykle to czujniki wewnątrz urządzenia + aplikacja z wirtualnym trenerem, czyli bezprzewodowe połączenie ze smartfonem lub zegarkiem. Da się zaproponować coś więcej? Coś innego, bardziej oryginalnego, ale z wpływem na nasze osiągi? Halo Neuroscience to koncepcja z naprawdę nieszablonowym rozwiązaniem i podobno efektywnym! Chodzi o wdrożenie neurostymulacji do poprawy treningu. Brzmi fantastycznie (w obu tego słowa znaczeniach).

Halo Neuro

Halo Neuroscience (2)

Autorzy próbują wykorzystać wsparcie mózgu, by zwiększyć efektywność ruchu. Zamiast wymuszać w naszych mięśniach wzrost przez ich męczenie, Halo Sports proponuje coś przyjaźniejszego, choć nadal wymagającego ruchu. Sportowe słuchawki są spore, ale wymagała tego technologia. Model ma monitorować pracę nasze mózgu w trakcie wysiłku i stymulować mózg do zwiększania nowych połączeń związanych z ruchem. Brzmi wręcz kosmicznie, ale badania wykazały, że praca z tym narzędziem zwiększa motorykę i aktywację większej ilości włókien mięśniowych. Masakra! Wydobywamy z organizmu niemal maksa, właśnie przez głowę.

Zwiększona aktywność włókien to zwiększona wydajność całych mięśni. Format słuchawek umożliwia trening z ulubioną muzyką, a przy okazji odbywa się proces neurostymulacji i przyspieszania reakcji mięśni. 2 w 1. Towarzysząca wszystkiemu aplikacja mobilna ma służyć do sterowania i ustawień oraz zbierania pewnych danych. 750$ za taki zestaw to na tyle dużo, że wydaje się, iż projekt wykorzystają głównie zawodowcy i profesjonaliści. BTW: jak myślicie, faktyczne działanie, czy efekt podświadomości dla umysłu? Ponoć standardy te są wykorzystywane w treningu pilotów i snajperów amerykańskiej armii. Noo, to mnie przekonało ;).

źródło: haloneuro.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *