GoBe 2 – pomiar przyjmowanych i spalanych kalorii

6 Sty 2017

Początek roku to zawsze zwiększony ruch na siłowniach, czyli tradycyjne spalanie kalorii po świętach i pewnie pierwsze realizacje postanowień noworocznych. Trackerów śledzących ubytek kalorii jest mnóstwo, ale tych, co śledzą ich przyjmowanie brakuje. Żeby odpowiednio dostosować program treningowy należy bilansować kalorie. Jest taki jeden gadżet, który to umożliwia. To inteligentna bransoletka GoBe, która właśnie pojawiła się już w drugiej generacji. GoBe 2 ma udoskonalić technologie i jeszcze lepiej przekazywać istotne dla sportowców przekazy.

GoBe 2

Poprzedni model GoBe miał pewne problemy z precyzyjnym odczytywaniem przyjmowanych kalorii, więc producent musiał dopracować czujniki. Healbe połączyło sporo funkcji w jednym gadżecie i ma szansę powalczyć z bardzo wieloma konkurentami. Żaden przecież nie oferuje tego typu pomiarów. Od strony typowych odczytów mamy krokomierz, zapis dystansu, no i licznik spalanej energii. Ponad to jest jeszcze analiza przyjmowanych przez organizm kalorii, poziom nawodnienia, a także obraz stanu emocjonalnego.

Tyle potrafi GoBe 2 i pewnie dlatego pełna nazwa sportowego zegarka to GoBe 2 Smart Life Band. Jak na ubieralny sprzęt potrafi bardzo wiele. Przeanalizuje aktywność, doda do tego kilka biometrycznych parametrów, a w tym odczyta jakość wypoczynku i poziom stresu. Zapewne z tego powodu cała konstrukcja ma potężne gabaryty (na szczęście mniejsze od pierwszej generacji). Bardziej niż bransoletką jest zegarkiem. Nie było miejsca na ekran, więc zastosowano diody LED. Komunikaty odczytamy na bardzo prostym panelu. Design urządzenia bardzo podobny do poprzedniej generacji.

GoBe 2

W aplikacji mobilnej przejrzymy dużo szerszy obraz sytuacji, a nawet wpływu poszczególnych sytuacji na życie. Łączymy trzy komunikaty: lifestyle, poziom aktywność i stan psychiczny. Naręczny sprzęt ma pozwalać na jeszcze dokładniejsze planowanie programu treningowego oraz diety, a także obserwacji efektów. 48-godzinny czas pracy nie jest może imponujący, bo przecież takie wyniki osiągają smartwatche z kolorowymi ekranami, ale weźmy pod uwagę na wielozadaniowość GoBe 2. System kierowany jest do bardzo szerokiej grupy klientów. Nie tylko sportowców chcących utrzymywać formę, ale i wszystkich chętnych do zrzucenia kilogramów. Do tego cena jest bardzo ciekawa, gdyż niecałe 180$ za tyle funkcji brzmi efektownie.

źródło: HealBe

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *