Frederique Constant ze smartwatchem dla kobiet

5 Lis 2016

Frederique Constant Horological Smartwatch Notify – nowa i bogatsza o powiadomienia wersja hybrydowego zegarka specjalnie dla pań.

Frederique Constant ma już w swojej ofercie hybrydowy zegarek Horological Smartwatch, ale obiecał wprowadzić na rynek także jego damską odmianę. Pierwszy z nowoczesnych zegarków jest już w sprzedaży od poprzedniego roku i był jednym z pierwszych modeli z modułem MotionX (analizującym aktywność). Był jednak zbyt męski, a paniom potrzebne są delikatniejsze propozycje oraz nieco inne style wykończenia. Wygląda też na to, że przy okazji poszerzyła się personalizacja wariantu dla panów.

Frederique Constant Horological Smartwatch

Szwajcarska marka proponuje po pięć opcji stylistycznych dla każdej z wersji. Kobiecy Frederique Constant Horological Smartwatch jest oczywiście mniejszy i ma 34 mm kopertę. Naturalnie, bateria też wytrzyma dwa lata pracy. Pod względem wnętrza jest to dokładnie ten sam zestaw funkcji, czyli „analogowy” zegarek z ukrytymi, dodatkowymi elementami. Smartwatch śledzi ogólną aktywność (kroki, dystans, spalone kalorie) i pokazuje progres na tarczy. Mechanizm wibracyjny przypomni o ruchu, ale przekaże tą drogą także powiadomienia ze sparowanego smartfona.

Podstawowy monitoring aktywności jest wspierany aplikacją, gdzie można wyznaczać cele i prowadzić statystyki. Obok aktywność jest też analizator wypoczynku ze smart alarmem. Wszystkie te zadania są pośród standardu dzisiejszych trackerów aktywności. Nie zapomniano też o automatyce zmian stref czasowych poprzez komunikację z telefonem. Nowościami, których poprzednik nie posiadał, są wspomniane wyżej notyfikacje (stąd pewnie damski zegarek ma w nazwie dopisek „Notify”). Nie ma ekranu jak w normalnym smartwatchu, więc za przekaz służą wskazówki. Ustawienia w pozycjach godziny 2, 4, 8 i 10 informują odpowiednio o połączeniach, śnie, aktywności oraz wiadomościach (na wszelki wypadek na tarczce są maleńki ikonki z symbolami).

Frederique Constant Horological Smartwatch

Typowy hybrydowy smart zegarek: powiadomienia oraz tracker aktywności.

Frederique Constant Horological Smartwatch

Nie widzę informacji o sterowaniu wybranymi funkcjami smartfona, co potrafi już bardzo wielu konkurentów. Nie więc chyba obsługi odtwarzacza muzycznego, czy zdalnego wyzwalania migawki aparatu fotograficznego telefonu.

Firma zadbała o wiele bardziej o zewnętrzne aspekty zegarka. To w końcu klasyczne wzornictwo i prestiżowa marka. Wraz z poszczególnymi opcjami personalizacji rośnie cena. Zegarki Frederique Constant Horological Smartwatch są wyceniane pomiędzy 750 a 1295 dolarów. Te droższe są pozłacane (m.in. rose gold) i wysadzane diamentami. W zasadzie po prostu bardzo eleganckie, stylowe, drogie, ale i nieco inteligentniejsze odmiany klasycznego zegarka. Do tego w damskim designie.

źródło: Frederique Constant

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *