FLUXO – inteligentne oświetlenie kierunkowe z aplikacją

9 Gru 2015

Inteligentne oświetlenie pozwala na więcej, niż to zwykłe. Głównie w tym, że umożliwia zastosowanie automatyki, grupowanie żarówek, czy dostosowanie parametrów światła do indywidualnych potrzeb. Możemy bawić się kolorystykę względem nastroju, tworzyć sceny, czyli odpowiednio dobrane ustawienia dla konkretnych warunków i pomieszczeń, czy po prostu cieszyć się integracją z resztą domowych systemów smart home. Oczywiście wszystko zależy od wyposażenia i zastosowanych modeli. Są lepsze i gorsze, tańsze i droższe – jak w każdym dziale.

FLUXO

FLUXO

Kolejnym produktem, który śmiało mogę wrzucić do sekcji smart domu mojego bloga, jest projekt FLUXO. Lampa z ofertą oświetlenia kierunkowego, czyli skupiania jego intensywności w wybrane rejony pokoju. To rozwiązanie, które przypomina świecącą lampkę z kloszem, który można ustawiać pod swoje potrzeby, np. doświetlając miejsce pracy. FLUXO to model wiszący, co ma tutaj spore znaczenie.

Producent zaprojektował lampę tak, by umożliwiała kierowanie światła w wybrane miejsce, a wygaszała niepotrzebne. Będzie w tym pewnie jakaś oszczędność, a przede wszystkim szansa na dostosowywanie oświetlenia. Komplet posiada aplikację mobilną na systemy iOS oraz Androida, dzięki czemu wszystkie ustawienia wykonamy zdalnie z ekranu smartfona. Oczywiście pomoże nam w tym specjalny interfejs. Nie zabraknie też do dyspozycji różnych kolorów, co jest w tym wszystkim najefektowniejsze. Można poszczególne barwy kierować w różne miejsca, co daje bardzo malowniczy efekt.

FLUXO kolor

FLUXO b

Wszystkie ustawienia można sobie zaprogramować i zapisać do ulubionych, więc w razie potrzeby uruchomimy je niemal jak pstryczkiem na ścianie, tyle, że z telefonu. Jest to pewna przewaga nad wieloma źródłami, czyli budowaniu sieci punktowego oświetlenia, np. współpracy kilku żarówek montowanych w różnych miejscach, ale ma też swoje wady. Z oświetlenia górnego zawsze istnieje jego zasłanianie ciałem. Nie sądzę jednak, by całkowicie zaciemniało fragmenty. Przecież z żyrandoli mamy podobne efekty.

FLUXO szuka na razie wsparcia na Kickstarterze.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *