Fitnet – live coaching z treningiem on-line

20 Wrz 2016

Fitnet

Mobilne technologie nakręciły boom na fitness, a rynek tak się nasycił, że powoli wszystkie usługi się powtarzają i niczym nie wyróżniają. Niektórzy próbują jednak ożywić dział fitness czymś więcej. Rozwiązanie Fitnet to ciekawa próba połączenia monitoringu aktywności z urządzeń Apple oraz wsparcia rzeczywistego trenera, z którym pracujemy on-line. Pomysł o tyle ciekawy, że motywujący o wiele silniej niż niejedna bransoletka z wyznaczonymi przez nas celami do osiągnięcia.

Dlaczego apka Fitnet może pokonać rywali? Ponieważ dodaje ludzki czynnik do wirtualnego monitoringu ruchu, a to zawsze lepsza mobilizacja i prawdopodobnie konkretniejsza oferta pomocy w treningu. Mowa o ćwiczeniach, które spokojnie wykonamy we własnym domu zamiast lecieć na siłownię i korzystać z trenera w placówce. Fitnet Live Coach jest dostępny regionalnie, więc być może nie uda się z niego skorzystać u nas, ale propozycja na tyle ciekawa, że może zainspiruje którąś z siłowni w naszym kraju do przygotowania podobnego rozwiązania.

Fitnet

Fitnet integruje się z platformą Zdrowie od Apple, czyli z aplikacjami fitness na iOS 10 oraz watchOS 3. Zaangażujemy do ruchu iPhone’a lub Apple Watcha 2 i połączymy jego możliwości z realnym trenerem z programu Fitnet Live Coach. Odczyty aktywności będą dostępne dla naszego trenera, co pozwoli mu na podgląd w sytuację i prowadzenie sesji na żywo. Ze smartwatchem Apple jest jeszcze ciekawiej, ponieważ trener może obserwować nasze tętno w sposób zdalny. To ułatwi mu narzucanie stref wysiłku i monitorowanie sytuacji cardio treningu.

Dzięki obserwacji danych uzyskamy wskazówki bezpośrednio od trenera i na podstawie aktualnego wysiłku. Podobnie robi trener wirtualny, ale jemu potrafimy się oprzeć bardziej niż patrzącemu na nas coachowi rzeczywistemu. Prawda? Nie chcemy pokazywać swoich słabości. Tutaj Fitnet pokona każdą bransoletkę i sportowy zegarek (jeśli jesteście użytkownikami odpuszczającymi regularność oraz interwały). Aplikacja jest już dostępna od pewnego czasu, a teraz doczekała się kilku usprawnień. Takimi są połączenia video na żywo, wbudowany program sesji oraz komunikator w apce, by klient i trener byli w szybkim kontakcie. Fitnet Live Coach to projekt bazujący na abonamencie. 49$ miesięcznej subskrypcji to sporo, ale pewnie w granicach wynajęcia trenera na siłowni (licząc razem z opłatą za siłownię). Tak wyceniono jeden trening tygodniowo. W darmowej aplikacji mobilnej jest ponad 200 różnych ćwiczeń (również cardio i joga).

źródło: Fitnet

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *