Sporo piszę na blogu o ubieralnych wynalazkach do poprawy aktywności (lub jej odpowiedniego monitorowania), ale ruch trzeba wiązać z odpowiednim uzupełnianiem energii. Najlepiej przez zrównoważoną dietę z węglowodanami. Każdy z nas potrzebuje innego dopływu kalorii, a już sportowcy powinni dbać o jak najlepsze ich przyswajanie. Nie tylko ilościowo, ale i czasowo. Jest kilka fajnych gadżetów ułatwiających analizę diety. Takich bajerów przybywa. Easycarb ma być jednak projektem głównie dla diabetyków. Obie te grupy powinny uważać co i w jakich ilościach zjadają.

easycarb app

O ile aktywnym osobom nierówna dieta może tylko popsuć efekty ich wysiłku i treningów, to już cukrzykom nieodpowiednie żywienie może stwarzać poważne problemy zdrowotne. Inteligentna waga ma swoje korzyści, ale trzeba uwzględnić ją praktycznie przy każdym posiłku. Śledzenie spożywanej żywności jest trudnym zadaniem – może inaczej – uciążliwym. Projekty typu Easycarb mają uprzyjemnić/ułatwić analizy i prowadzenie dzienników.

Waga jest odpowiednio mobilna, by w każdej chwili udostępnić pomoc. Chodzi o uzupełnianie węglowodanów i innych treści według naprawdę szczegółowego programu, który jest zapisywany w mobilnej aplikacji. Kładąc odpowiednie składniki na wadze, będziemy mogli stale sprawdzać ich kaloryczność i zawartość węglowodanów, czyli tworzyć logi do archiwum. Odpowiednie algorytmy mają stale nad nami czuwać i przeliczać wszystko w czasie oraz ilościach. Do czego to prowadzi? Do pilnowania nas w tym co spożywamy, uwalniając nas nieco naszą pamięć.

easycarb

easycarb smart scale

Dla diabetyków to ważne dane. Baza danych ma ułatwić proces monitoringu i klasyfikacji jedzenia. Jest też odpowiedni kalkulator składników odżywczych, więc wszystko ma pokazywać naprawdę dokładne zawartości różnych minerałów. Do tego mamy też otrzymywać powiadomienia na temat uzupełniania insuliny. Apka została przygotowana na iOS oraz Androida i jest jednocześnie ekranem z panelem dla wagi. W mobilnym programie udostępniono prowadzenie statystyk, ale również rodzaju gamifikacji, czyli pomocy przez mini gry i przystępniejszy format (angażowanie użytkownika).

Sama waga ma być odpowiednio dokładna. Dokładność do 1 grama jest bardzo ważna. Najważniejsze, że system jest spersonalizowany, bo każdy wymaga innego żywienia. Aplikacja jest też w stanie wygenerować na raporty, które można przedstawić lekarzowi.

źródło: Indiegogo