DraftTable dla iPada Pro z rysikiem Pencil

5 Maj 2017

iPad Pro z rysikiem Pencil jest całkiem precyzyjny. Apple stara się promować go jako zaawansowane narzędzie dla specjalistów co widać na niektórych reklamówkach. Designerzy zachwalają sprzęt i nawet jeśli robią to w ramach współpracy to nie można powiedzieć, że na ekranie ze stylusem nie da się pracować. Jest coraz więcej aplikacji, integracji z poważniejszymi programami, m.in. od Adobe. Gigant z Cupertino nie ma większych doświadczeń z rysikami (Newton powstał dawno temu), więc dopracowywaniem zestawu zajmują się firmy trzecie.

DraftTable

DraftTable to przystawka specjalnie do iPada Pro, dająca odpowiedni komfort pracy z narzędziami Apple. Sam tablet i rysik to nie wszystko. Artyście/projektantowi potrzebne jest wygodne ułożenie sprzętu. Oparcie pod tablet ma pomóc w regulacji kąta oraz nachylenia ekranu, podtrzymywać go w bardziej optymalny sposób oraz dołożyć pod nadgarstek/przedramię odpowiednią podkładkę. W komplecie jest też uchwycik dla cyfrowego mazaka. Wszystko razem ma poprawić warunki pracy, jakich sprzęt Apple nie daje. Ergonomiczny komplet można zabrać ze sobą, nie ograniczając mobilnych właściwości iPada. Jest też gwarancja stabilności. Nie da się ukryć, że DraftTable przypomina nieco tablety graficzne Cintiq od Wacom, które można połączyć z Macami.

Nóżka z tacką jest uniwersalna. Pasuje zarówno do 12.9 calowego modelu oraz mniejszego iPada Pro 9.7 (oba współpracując z Pencilem). Producent wycenił swój gadżet na niecałe 100 dolców.

źródło: elevationlab.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *