Disney i Sphero urzeczywistniają droida BB-8 z nowych Star Wars

3 Wrz 2015

bb-8 sphero

Takie zabawki to hit, który chętnie kupować będą dzieciaki. Star Wars startuje z nową sagą od grudnia i znów zrobi się szał na bohaterów Gwiezdnych Wojen. Pierwsze trailer pokazał, że pojawi się kilka nowych postaci, w tym nowych droidów. Star Wars: The Force Awakens stanie się okazją do wypromowania pewnych gadżetów. Sphero – popularna kula sterowana smartfonem – wykorzysta robocika BB-8, a głównie dlatego, że został zaprojektowany w postaci sferyczne z „głową” na magnetycznym złączu. Sphero wystarczyło lekko zmodyfikować i ubrać w kolorystykę z filmu. W ten sposób powstaje zabawka dla mas. Jest promocja dla filmu. Jest promo dla producenta gadżetu.

Rzadko kiedy udaje się urealnić elementy z filmów science fiction, a droid z nowych Gwiezdnych Wojen akurat trafił na czasy, kiedy widzowie będą mogli urzeczywistnić (w pewien sposób), to, co widzieli na ekranach kin. Disney (właściciel praw do Star Warsów) połączył siły ze Sphero, aby ożywić postać, która ma być nowym bohaterem nowej serii. To taki R2D2 dzisiejszych czasów. Zobaczymy czy się przyjmie i czy fani zaakceptują jego uroczą formę. Wygląda na przyjaznego robocika, więc można być niemal pewnym sukcesu.

bb-8 sphero star wars

bb-8 sphero hologram

O BB-8 w wersji Sphero mówiono już kilka miesięcy temu. Teraz gadżet jest oficjalnie prezentowany na targach IFA 2015. Z odpowiednim wyprzedzeniem przed premierą zimowego blockbustera. W zasadzie zabawka będzie posiadała te same mechanizmy, ale „kostium” jaki nałożono na kulę na pewno podniesie jej sprzedaż. Smartfon stanie się kontrolerem ruchu, a dostępne w aplikacji gry i zabawy pozwolą na sporo frajdy. Kuli mamy wydawać komendy, a na wyświetlaczu telefonu przez rzeczywistość rozszerzoną zobaczymy „hologramy” z zadaniami do wykonania wokół zabawki. Można być pewnym kilku trybów przygotowanych specjalnie pod Gwiezdne Wojny.

Nowy model ma dodatkowo nowy system ładowania bezprzewodowego, więc wystarczy skierować go do stacji dokującej. Sphero BB-8 ma kosztować 150 kolców. Warto na koniec dodać, że 18 miesięcy temu nastąpiła pierwsza współpraca z autorami kuli w projekcie Disney Accelerator. Mogę się założyć, że BB-8 będzie jednym z hitów tegorocznej wystawy w Berlinie.

źródło: Sphero via techcrunch.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *