Cuciniale – posiłki jak z restauracji?

17 Paź 2016

Nie umiesz gotować? Nie szkodzi. Niedługo nie będziesz wcale musiał! Powstają modele AGD, które niemal cię w tym wyręczą. Wystarczy wybrać przepis w aplikacji, stosować się do instrukcji i obserwować odczyty czujników.

Cuciniale

Nie każdy umie gotować, przynajmniej nie tak jakby sobie tego życzył. Jednym wychodzi to lepiej, innym trochę gorzej. Każdy jednak chciałby zjeść danie przygotowane tak jak należy. Od pewnego czasu powstają wynalazki, które nam to ułatwiają. Nie mówię o przepisach wrzucanych przez blogerów na YouTube, a o sprzęcie pomagającym przyszykować niemal perfekcyjne posiłi i to bez większych zdolności w kulinariach. Czujniki, aplikacja i stosowanie się do instrukcji. Tyle ma wystarczyć, by cieszyć się smakowitymi daniami. Prawie jak od szefa kuchni.

Projekt Cuciniale z Kickstartera to nie pierwszy taki gadżet, ale przygotowany w trochę inny sposób. Zwykle pojawiają się inteligentne patelnie i garnki, tymczasem tutaj mamy niemal całą kuchenkę indukcyjną. Taki format wydaje się konieczny, ponieważ ciężko byłoby przerobić obecne warianty. Właśnie dlatego startup postanowił stworzyć oddzielny sprzęt AGD i wyposażyć go w mnóstwo sensorów. Producent proponuje cały system. Komplet do gotowania na poziomie amatorskim, ale z profesjonalnym efektem. Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi.

Cuciniale

Tzw. smart cooking będzie pewnie kiedyś normą. Wsparcie czujników, podpowiedzi w czasie rzeczywistym, pilnowania parametrów przyrządzania mięsa i sugerowanie się prostymi w przekazie wytycznymi prosto z aplikacji. Krok po kroku. Najważniejszy jest rezultat i dostęp do bazy przepisów, które do niego prowadzą. To co znawcy wiedzą i czują w trakcie przyrządzania dań, amator może osiągnąć w formie instruktażu i wsparcia pilnujących wszystkiego sensoró. Ekran smartfona/tabletu ma wizualizować odczyty i synchronizować się z tym co jest analizowane na kuchni.

Cuciniale pozwala na manualną obsługę, ale pomaga też pewnymi zautomatyzowanymi procesami, np. kontroli grzewczej. Samo się jednak nie zrobi i chyba dobrze, bo byśmy pewnie stracili wszelkie umiejętności gotowania. Autorzy obiecują, że w domowych warunkach osiągniemy efekty restauracyjne, czyli praktycznie perfekcyjnie przyrządzone posiłki. Za każdym razem. Za taki komfort trzeba będzie sporo zapłacić, chociaż minimum 500 euro to pewnie koszt lepszej kuchni. Moduł jest jednak mniejszy, więc trudno porównać. Pók co opcja na Kickstarterze daje szansę na zakup w o wiele niższej cenie.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *