CharSpace Apple Watch

Czasem, obserwując niektóre projekty na portalach crowdfundingowych, zastanawiam się, czy oferta jest rzeczywiście prawdziwa. Najlepiej pasuje tutaj sentencja „zbyt piękne, by było prawdziwe”. Skoro samo Apple nie zastosowało rozwiązania, to czy ktoś inny jest w stanie zaoferować je w odpowiedniej jakości? Problem baterii smartwatcha jest dobrze znany i to niezależnie od producenta. Apple Watch radzi sobie średnio, ale mieści w normach. Stąd projekty pasków z bankami energii. Trafiłem na Indiegogo na pomysł złącza do zasilania akumulatorka prosto w pasku.

Od razu zaznaczam, że projekt (coś prototypowego, na etapie wczesnych koncepcji). Niegłupi model, który chce ułatwić podładowywanie ubieralnego gadżetu i to zarówno bezpośrednio z portu USB, jak i złącza od smartfona. Podkradać energię z telefonu warto właśnie tylko w przypadku noszonych urządzeń. Autorzy twierdzą, że są w stanie przygotować złącza ukrywane w pasku (są umieszczone w końcówkach – podobnie jak w Alcatel Watchu na fotce poniżej).

Alcatel Watch pokazuje, że już teraz złącze USB w pasku zegarka jest realne.
Alcatel Watch pokazuje, że już teraz złącze USB w pasku zegarka jest realne.

CharSpace band

CharSpace to wielofunkcyjny pasek z kilkoma możliwościami. Przyznaję, że jest intrygująco, bo pasek można przekształcić w przewód do ładowania, przenośną pamięć i jej rozszerzenie. Wszystko wygląda na możliwe do realizacji, a na razie widać tylko rendery. Pasek korzysta z oficjalnych złącz, dobrze pasuje do koperty i z tyłu okala także indukcyjny port (nawet w bardzo smykłej propozycji). Gdzieś w pasku znajdzie się też miejsce na 128 GB pamięć flash. Plusem konstrukcji jest dostępność portów. Powinniśmy raz dwa zdjąć smartwatch i podpiąć go do kompa, ładowarki na USB, czy wspomnianego smartfona. Największe wyzwanie? Ceryfikat MFi od Apple na port Lightning.

Autorzy obiecują kompatybilność z Apple Watchem, ale i smart zegarkami z Androidem. Tutaj trochę zbyt ogólnie, bo nie ma konkretów apropos modeli. Pasek może być też pomostem między komputerem a smartfonem, czyli przewodem do synchronizacji danych z telefonu. W ten sposób zasilimy też baterię smartfona. Indiegogo to dobre miejsce, by sprawdzić, czy uda się uzyskać wsparcie finansowe na dostarczenie takiego wyrobu.


źródło: Indiegogo