Ceramiczny Apple Watch series 2 „pearl-white”

8 Wrz 2016

Koniec ultra drogiego Apple Watch Edition w złocie. W zastępstwie dla Apple Watch series 2 znajdzie się ceramiczna „pearl-white”.

Pamiętacie strategię Apple wobec swojego smartwatcha? Szeroka personalizacja i specjalne edycje w złocie, kosztujące prawie tyle co mniejszy samochód. Apple Watch Edition był wyceniany nawet na 17 tysięcy dolarów w swojej najdroższej odmianie. Kolekcja była przez to bardziej spektakularna i celowała w zamożniejszych klientów. Podkreślała też wyjątkowość zegarka. Do tej pory nie wiem jak sprawdziła się ta metoda i ile w Cupertino na niej zarobiono, ale nie zastosowano podobnego manewru dla Apple Watch series 2, czyli drugiej generacji modelu.

Apple Watch series 2 Ceramic "pearl-white"

Złota edycja została zakończona, natomiast na jej miejsce weszła ceramiczna. Kolejna „wyjątkowa” opcja i oczywiście najdroższa w ofercie. Na prezentacji w San Francisco przedstawiono kilka informacji na jej temat. Przede wszystkim będzie to wykończenie o nowym kolorze. Smart zegarek będzie w bieli, a konkretnie w tej perłowej. Białych odmian smartwatcha jeszcze na rynku nie widziałem, a pewnie konkurencja za pewien czas pokaże swoich konkurentów w tej wersji (zawsze tak robi odnośnie kolorków elektroniki – jakby Apple wyznaczało trendy…).

Perłowa biel będzie się wyróżniała, ale ciężko ocenić przeznaczenie. Czy to damski wariant? Niekoniecznie. Apple dalej chce podkreślać modne wersje, więc wprowadzenie edycji „pearl white” ma sens, ale tylko jeśli urządzenie będzie przy okazji bardziej ekskluzywne. Raczej tak się stanie, ponieważ za ten materiał będzie trzeba sporo dopłacić. Normalny zegarek drugiej generacji ma kosztować 369$, natomiast edycję ceramiczną wyceniono na 1249$ za kopertę 38mm i 1299$ za 42 mm. Biały zegarek ma należeć do linii Apple Watch Edition, więc producent zachowa nazewnictwo.

Apple Watch series 2 ceramic pearl-white

Apple pochwaliło się, że ceramiczna koperta będzie cztery razy wytrzymalsza od stali nierdzewnej, więc nie będzie trzeba martwić się tak bardzo o zarysowania jak w przypadku pokrycia złotą warstwą. Być może Apple Watch series 2 w tej wersji będzie nieco cięższy, ale nie sądzę, by znacznie obciążył nam rękę. Zegarki w najdroższej kategorii Apple dalej mają być stylowe, a firma szuka nowych dróg na podkreślenie wyjątkowości swojego wyrobu. Zresztą… na stronie Apple jak zwykle znajdziecie informacje na temat procesu tworzenia ceramicznej koperty i nie zabraknie tam efektownych frazesów.

źródło: Apple.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *