Casio WSD-F20 – tym razem z GPS!

4 Sty 2017

Największą wadą poprzedniego Casio Smart Outdoor Watch WSD-F10 z systemem Android Wear był brak modułu GPS. Zegarek przystosowano do użytku w terenie, a zabrakło najważniejszego, czyli namierzania. Japoński producent chyba szybko to zauważył, ponieważ stosunkowo szybko wprowadza następcę, czyli WSD-F20 z brakującymi elementami. Smartwatch doczekał się odpowiedniego upgrade’u i teraz będzie mógł rywalizować z kilkoma bezpośrednimi konkurentami, którzy lepiej dostosowali funkcje.

CASIO WSD-F20

Casio WSD-F20 – fot. digitaltrends.com

GPS to powoli standard w sportowych zegarkach, ale i smartwatchach. Casio w odmianie smart łączył cechy obu, więc tym bardziej absencja lokalizatora była widoczna. Cała reszta opcji będzie praktycznie identyczna z poprzednikiem, więc najlepiej zapoznać się z funkcjami pierwszej generacji i dołączyć możliwości śledzenia satelitarnego. Również design znacząco się nie zmiani, choć pewne detale odróżniają oba urządzenia. Wciąż jednak pozostają na obudowie trzy przyciski (bardzo mało modeli zegarków z Android Wear posiada tyle fizycznych „guzików”).

Casio zapowiada też, że inteligentny zegarek otrzyma oczywiście dostęp do nadchodzącego Android Wear 2.0, który przesunięto na 2017 rok (ponad pół roku po pierwszych zapowiedziach). Obudowa jest odpowiednio wzmocniona (posiada raiting MIL-STD-801G), co gwarantuje ochronę przed zniszczeniami. Do tego odporność na wodę do 50 metrów zanurzenia. To smartwatch Casio WSD-F20w teren, więc takie parametry są potrzebne. Oczywiście dostęp do wszelkich aplikacji na Android Wear, co zwiększa jego uniwersalność w kwestiach oprogramowania. Są apki do monitoringu aktywności, orientacji w terenie i wiele tych do użytku na co dzień.

Kontynuowana jest też technologia podwójnego wyświetlacza, którego głównym zadaniem jest poprawne wyświetlanie treści (w trudniejszych warunkach oraz oszczędzaniu energii). Monochromatyczna opcja powinna sprawdzić się przy prezentacji głównych treści bez drenowania akumulatorka. W tym trybie będzie sporo ograniczeń, ale oszczędzimy baterię. Panel pokryto też specjalną antyzabrudzeniową powłoką. Casio postarało się też, by GPS został połączony ze specjalnymi funkcjami. Możliwe będzie pobieranie kolorowych mapek z Mapbox i wyświetlanie ich na okrągłym ekraniku. Co ważne, offline! Dostosowano tu też dwie nowe tarczki – Location i Traveler. Mają połączyć wyświetlanie pewnych treści wraz z aktualną godziną.

Inteligentny Casio z serii Pro Trek Smart ma też dostęp do wysokościomierza, barometru, czy kompasu, a system rozpozna kilka różnych rodzajów aktywności (w tym dyscyplin zimowych, czy trekingu). Casio WSD-F20 będzie oferowany w różnych kolorach obudowy, ale trafi na rynek dopiero 21 kwietnia. Poprzednik nie był dostępny w Polsce, więc liczę, że następca będzie. Cena osiągnie pewnie ok. 500$.

źródło: Casio

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (11)

  1. bedzie za 450 dol. generalnie wole taka zabawke casio od czegokolwiek innego (samsung hauwei itp) bo maja praktyke w budowie zegarkow i tu jakosciowo dzisiejsze smarty im nie podskocza. troszke zbyt „byczy” ten zegarek ale ladny.

        1. Na oficjalnej stronie Casio, eBayu, Amazonie… Odpisałem dyplomatycznie, żeby nie obrazić inteligencji pytającego. W naszym pięknym kraju nie ma oficjalnej sprzedaży, co oznacza: szukać Casio na aukcjach, sklepach importujących sprzęt itd. Ciężko u nas znaleźć chętnych do takiej sprzedaży. Czytelnicy zwykle pytają o polski rynek (przynajmniej tak wnioskuję).

    1. Android Wear jest po polsku, więc sądzę, że powinien (niezależnie od dostępności urządzenia w naszym kraju). Proszę to jednak sprawdzić, ponieważ zdaje się, że np. LG nie posiada polskiego menu.

  2. Sprzedałem na allegro po tygodniu testowania. Jedyny powód : bateria. Nie chcę być niewolnikiem gniazdka elektrycznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *