Carat Pro – sportowe hearable z trenerem

21 Gru 2016

Coraz więcej trackerów aktywności pojawia się w formacie tzw. hearable, czyli ubieralnych technologii w odmianie słuchawek. Bransoletki i smartbandy są wszędzie, a więc nowy wariant sportowego analizatora ma swój konkurencyjny potencjał. Rywalizacja w tym segmencie jest otwarta, ponieważ gadżetów w takim wydaniu jest jeszcze niewiele (choć w konkretnych ofertach). Carat i Carat Pro to kolejne sportowe słuchawki z czujnikami, które chcą nas trenować przez wskazówki audio.

Carat

Model działania jest już znany i coraz chętniej stosowany, ale nadal wyjątkowy. Projekt słuchawek Carat chce przekonać, że jest tu jeszcze coś do zaproponowania. Aby prototyp został zrealizowany, firma musi zebrać odpowiednią kwotę w crowdfundingu, gdzie poszukuje wsparcia. Na razie (w chwili pisania) jest w połowie drogi. Akcja na Kickstarterze przypomina inne wynalazki tego typu, ale warto przyjrzeć się dokładniej.

Fiil Technology twierdzi, że ich Carat Pro są pierwszymi na świecie bezprzewodowymi słuchawkami z dokładnymi analizami ruchu i metryk sportowych, które wytrzymają aż 9 godzin ciągłego coachingu. Właśnie ten ostatni element ma wygrywać z wyrobami takimi jak Jabra Sport Pulse, czy kilka innych. Carat i Carat Pro mają oferować wirtualnego trenera w czasie rzeczywistym w obu odmianach, ale mocniejszą edycję wyposażono jeszcze w czytnik pracy serca oraz wewnętrzną pamięć, więc powinna być ciekawsza.

Carat Pro

Bardziej profesjonalna odmiana pozwalać ma na korzystanie ze stref wysiłku, pułapów tlenowych, analizy dystansu i prędkości (pewnie także kalorii, kroków i innych podstaw), czy kadencji. Do tego mamy tu do czynienia z słuchawki, a to też okazja do posłuchania muzyki. Firma zapewnić ma 4 GB na pliki wewnątrz urządzenia oraz głosowe sterowanie playlistami. Od strony sportowej mamy otrzymać śledzenie różnych dyscyplin: biegu, jazdy na rowerze, podnoszenia ciężarów, jogi i jeszcze kilku innych. Dla każdego spersonalizowany przewodnik i wsparcie trenera.

Projekt Carat wygląda ciekawie, ale wszystko zależy od zbiórki. Jeśli się uda to słuchawki z trenerem mają pojawić się w okolicach czerwca 2017.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *