Calendar Watch – klasyczny zegarek z e-tuszowym kalendarzem

4 Mar 2016

W zeszłym roku firma What Watch pokazała ciekawą koncepcję „inteligentnego” zegarka w klasycznym wydaniu. Stop the Time, o którym nie zdecydowałem się na blogu napisać (chyba jeszcze to zrobię), to minimalistyczny projekt o nietypowym przeznaczeniu. Typowa jest tylko analogowa, tradycyjna tarcza, natomiast na cyferblacie pojawiły się też kropki, które razem tworzyły pięć „momentów”, tworzących dziennie własny wzór na podstawie różnych sytuacji za dnia. Chodziło głownie o to, by nie było dystraktora proponowanego przez smartwatchowe podejście (kolorowy ekranik i mnóstwo docierających powiadomień). Nowy Calendar Watch wykorzysta bardzo podobną koncepcję i konstrukcję.

Calendar Watch

Model pojawił się w kampanii na Kickstarterze, gdzie spróbuje zainteresować klientów. Myślę, że spokojnie można zakwalifikować go do inteligentnych zegarków, gdyż łączy w sobie rodzaj klasyka ze smart organizerem ze smartfona. Telefon od dawna służy nam do zarządzania czasem, gdzie wpisujemy wydarzenia do kalendarza i jesteśmy w stanie zapanować nad terminami. Kalendarz w ubieralnej opcji też już istnieje. Jest sporo aplikacji przeniesionych na naręczny format. Calendar Watch skupi się wyłącznie na kalendarzu, a ten przecież łączy się z czasem, więc tarcza i wskazówki będą wzbogacone o dodatkowe dane do szybkiego zerknięcia.

Zegarek został zaprojektowany dla użytkowników o napiętym grafiku. Dużo zajęć i zadań do wykonania to konieczność pilnowania czasu (chyba, że mamy swoją asystentkę). Jeśli dni daje się zaplanować i wprowadzić do kalendarza, to pozostaje już tylko stosować się do wytycznych. Te Calendar Watch pokaże nam na e-tuszowej warstwie pod wskazówkami. Konstruktor przygotował kilka warstw cyferblatu. Ta najniższa wyświetla e-ink i jest zsynchronizowana ze wskazówkami, a to oznacza, że po najechaniu na obszar (okres dnia) będzie pokazywać aktualnie trwające wydarzenie, a przy okazji uwidoczni kolejne. Tak lepiej zrozumiemy naszą pracę. Obszary fajnie znikają, gdyż wskazówki je „czyszczą”.

Calendar Watch

Calendar Watch app

Naręczny gadżet wygląda elegancko i klasycznie, a o to autorom chodziło. E-papierowy moduł można wyłączyć i wtedy ukryjemy agendę, a cyfeblacik będzie wolny od dodatkowych informacji. Oczywiście jest w kopercie wykonanej ze stali nierdzewnej, a cały moduł można wyjąć ze specjalnej ramki, której dopasowano też sporo pasków. Nie zapomniano o różnych wariantach kolorystycznych. Urządzenie łączy się ze smartfonem i jego specjalną aplikacją, w której cały grafik ustawimy. Trzeba to będzie robić na bieżąco. Pozycje można przerzucać z takich programów jak: iCalendar, Google Calendar, Outlook, Facebook Events, Yahoo!, Yandex. Najkrótszymi przedziałami są te 15 minutowe.

Calendar Watch jest unikatowy i kierowany do specyficznego odbiorcy. Podobne narzędzia znajdziemy w pełnowartościowym smartwatchu, ale użytkownik dla tego typu wyrobów to być może zupełnie inna grupa klientów, dla której liczy się bardziej stylowy zegarek.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *