Blocks – zbuduj sobie stację dokującą z klocków LEGO

15 Lut 2016

Blocks

Lubicie klocki LEGO? Kto nie lubi? Jedyne chwile zwątpienia to te, kiedy bosa stopa spotyka klocki na podłodze. Klocki są tak uniwersalne, że spotykamy je praktycznie wszędzie. Budowle można tworzyć dowolnie i ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia. Stworzyć można praktycznie wszystko, a odwzorowania są po prostu bardziej kanciaste. Jeśli wciąż macie w domu swoje stare LEGO (ewentualnie są u was dzieci), to możecie je jeszcze fajnie wykorzystać. Zakładam, że jesteście fanami duńskich klocków i posiadacie Apple Watcha. Projekt Blocks pozwala bowiem zbudować własną stację dokującą dla smartwatcha.

Potrzebny będzie jedynie moduł pod przewód ładujący, który będzie go maskował i utrzyma smart zegarek. Reszta to już praktycznie dowolność w tworzeniu własnej stacji do ładowania sprzętu. Przykładowe propozycje są załączone na obrazku, a i porcje klocków można dokupić w zestawach. Wszystko jest jednak kompatybilne ze standardem, więc w zasadzie można zaprojektować sobie własny model. Za taki gadżet trzeba wybulić ok. 20 dolców, ale za to dock może za każdym razem wyglądać inaczej – można go sobie przebudować.

Zbudować można naprawdę nietypową stację...

Zbudować można naprawdę nietypową stację…

Oczywiście zdolni konstruktorzy mogą zbudować sobie całą stację i bez takiego dodatku, a inspiracji można szukać w sieci. Poszukałem i znalazłem bez problemu. Oto jedna z prób, które bez problemu można odtworzyć z własnych klocków. Do tego nie wygląda gorzej od wielu artykułów od znanych producentów akcesoriów, a nawet efektownie przebija większość z nich. Klocki to klocki i zawsze będą rzucać się w oczy, zwłaszcza, gdy uda się pomysłowo je wykorzystać. LEGO od dawna flirtują z elektroniką i nie chodzi mi o specjalne elementy do serii Technics, a właśnie integrację ze sprzętem z aplikacjami.

Poszperałem jeszcze trochę w Internecie i znalazłem nawet instrukcję do zbudowania Apple Watcha z klocków LEGO (takiego w skali 1:1). Ciekawie wygląda też „pomnik” zegarka z Cupertino, który został odtworzony z 800 części klocków Nanoblock. Ten standard klocków jest popularny w Japonii. Model stworzył wieloletni fan Apple – Christopher Tan.

Apple Watch z 800 klocków Nanoblock autorstwa Christophera Tana. fot. inanoblock.com

Apple Watch z 800 klocków Nanoblock autorstwa Christophera Tana. fot. inanoblock.com

A to z kolei budowla w skali rzeczywistej - Apple Watch stworzony przez Chris McVeigha z klasycznych klocków LEGO.

A to z kolei budowla w skali rzeczywistej – Apple Watch stworzony przez Chris McVeigha z klasycznych klocków LEGO.

źródło: Blocks

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *