Bentley Bentayga (SUV) z apką na Apple Watch

5 Maj 2016

Bentley Bentayga Apple Watch app

Prawie każda znana marka samochodowa posiada aplikację mobilną na smartwatch, która pozwala na sterowanie wybranymi elementami wybranych modeli pojazdów. To ciekawa opcja, ale uznawana jeszcze za zbędny bajer. Wszystko chyba zależy od podejścia oraz samochodu. Bentley również wprowadza taki system do swojego najnowszego, obrzydliwie drogiego SUVa Bentayga. Projekt podwyższonego Bentleya był rozwijany przez wiele lat (drogę przetarł mu dawno temu Porsche) i brytyjska marka naszpikowała auto mnóstwem elektroniki.

Nie mogło zabraknąć współpracy z inteligentnym zegarkiem i u Bentleya. Wydawać się może, że nie jest to luksusowa opcja skoro tyle dużo tańszych autek ma już dostęp do pewnych funkcji wprost z nadgarstka. Sama idea nie jest nowa, ale jej umiejętne wykorzystanie może mieć wpływ na komfort jazdy. Mamy do czynienia z „terenową” limuzyną o bardzo bogatym wnętrzu. Przeważnie zegarkowe opcje dotyczą odpalania silnika, ułatwień lokalizacji pojazdu, czy dostępu do szyb lub klaksonu.

O tym SUVie mówimy. Bentley Bentayga (od 130 tys. funtów).

O tym SUVie mówimy. Bentley Bentayga (od 130 tys. funtów).

Bentley Bentayga Apple Watch

Bentayga ma więcej do zaoferowania, zwłaszcza swoim pasażerom. Tutaj częściej jesteśmy wiezieni niż prowadzimy pojazd, więc oferta proponuje sterowanie wygodami: strefową klimatyzacją, ustawieniami fotela (także w kwestiach ogrzewania lub wentylacji), systemem audio, no i możliwościami zintegrowanego masażu. Bentley zaprojektował wszystko dla Apple Watcha, a ten sprzedawany jest w kilku opcjach premium, na które posiadaczy aut luksusowych na pewno stać. Wewnątrz pojazdu pasażer ma dużo więcej możliwości, ale część będzie mu po prostu wygodniej obsłużyć wprost z ręki.

Aplikacja na Apple Watch wyświetla również informacje o samym przejeździe: czas, aktualną prędkość, temperaturę na zewnątrz i sporo innych. Integracja z komputerem pokładowym przenosi dane na rękę. Program mobilny Bentleya różni się nieco od podobnych rozwiązań u zwykłych producentów aut – tam większość funkcji kierowana jest do kierowcy. Jaki segment taka oferta. Dokopałem się jeszcze do kilku informacji na temat stosowanych przez Bentleya rozwiązań w innych swoich modelach. Flying Spur ma na przykład wyjmowany, dotykowy panel sterowania, któremu dostarczono niemal identyczne możliwości co aplikacji na smartwatch. Dzisiejszy, naręczny format jest wygodniejszy.

źródło: Bentley

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *