BearTek II – nowa generacja rękawic z panelem sterowania.

12 Lut 2016

BearTek glove

Kiedyś specjalne rękawiczki były wymogiem, by korzystać z dotykowego wyświetlacza w zimowych warunkach. Teraz ekrany są bardziej czułe (przynajmniej w nowszych telefonach) i nie zmuszają do dodatkowego zakupu. Są jednak sytuacje, kiedy rękawice są naprawdę grube, a telefon głęboko w plecaku i nie ma szansy na nawigację. Na stoku, na motocyklu, na rowerze itd. Jakiś czas temu projekt BearTek spróbował dotrzeć do klientów, którym smart rękawica ułatwi funkcjonowanie. Do środka zmieszczono zdalny panel sterowania i przekształcono rękawicę w bezprzewodowy sposób kontroli wybranych funkcji smartfona.

Na Indiegogo pojawiła się druga generacja wyrobu – ulepszona i w szerszej palecie krojów, które mają znaczenie wizualne, ale i praktyczne. Wcześniej mieliśmy do czynienia z odmianami o ograniczonym przeznaczeniu (warianty Snow, Classic, Moto i Shorty wciąż będą w sprzedaży). Teraz linia ma być ciekawsza i szersza. Rękawiczki są nieco mniejsze i bardziej wyjściowe. Udało się dodać bardziej damskie kroje, a nowa kolekcja jest bardziej stylowa. Wciąż jednak posiadająca najważniejsze funkcje – szansę na szybki dostęp do wielu opcji telefonu.

BearTek II

Rękawice z przyciskami pozwalają na komfortowe uruchamianie najważniejszych funkcji telefonu, ale jednocześnie umożliwią sparowanie BearTek II z kamerkami GoPro. Dwa urządzenia obsługiwane na raz (miks Bluetooth i Wi-Fi). Kamerki akcji są bardzo ważnymi gadżetami dla producenta, bo to właśnie tutaj klienci szukają wygody. Na palcu mamy sześć dotykowych punktów, które można zaprogramować do różnych akcji. Można szybko odebrać połączenie w zestawie słuchawkowym, kontrolować odtwarzacz muzyczny, migawkę aparatu, czy wspomnianą kamerkę.

Tym razem w zestawie jest aplikacja mobilna, w której można ustawiać parametry. Rękawiczki są odpowiednio szyte, wytrzymałe na warunki (dostosowane), a wewnątrz znajdziemy nawet moduł wibracyjny, który dodatkowo poinformuje o połączeniach z telefonu. Producent postanowił też poszerzyć współpracę z developerami, dzięki czemu mogą oni integrować swoje aplikacje z możliwościami rękawicy.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *