BauBax – smart odzież do ładowania gadżetów

29 Cze 2016

Współczesne technologie idą w kierunku segmentu wearable, czyli ubieralnego formatu gadżetów. W większości mowa o noszonej elektronice, ale od czasu do czasu pojawiają się kolekcje smart odzieży w klasycznym wydaniu. Spodenki, kurtki, koszulki – one wszystkie pokazały już swoje dodatkowe możliwości. Pośród pomysłów znajduje się sporo tych, które mają ułatwiać nam korzystanie z naszych urządzeń. Pamiętacie pierwsze modele przyjazne słuchawkom? Specjalne szycie z kanałem dla przewodu itd. W bardzo podobną stronę poszła seria odzienia od BauBax. Firma pokazała swoje smart rozwiązania już w zeszłym roku, a teraz startuje z jeszcze nowszą linią.

BauBax

Kolekcja ubrań BauBax to inteligentnego spodenki, kurtka, jeansy, czy torebki, które mają ułatwić zasilanie naszego sprzętu. Firma zaprojektowała całą rodzinę produktów z bezprzewodowym ładowaniem wprost z odzieży. Innymi słowy: sami stajemy się mobilną stacją do podładowania urządzeń. Oczywiście wszystkie elementy są przystosowane do prania i od tej strony nie będą się specjalnie różnić od zwykłych modeli. Rozbudowano je o banki energii, by nasze baterie działały nieco dłużej. Podejście nie jest unikatowe, bo to nie pierwsze podejście do ubieralnych baterii. Jest jednak kilka nowych rozwiązań.

Obok wyprofilowanych kieszeni, w które wystarczy wsunąć smartfon, aby otrzymał bezprzewodowy zastrzyk energii, są jeszcze inny ukryte bajery. Uwagę zwraca ubieralny system ładowania smartwatcha. Urządzenia najbardziej narażonego na rozładowania. Do tej pory jedyną szansą na wydłużenie pracy smart zegarka były inteligentne paski z dodatkowymi bankiem energii lub przenośne stacyjki. W tych drugich trzeba zdjąć zegarek z ręki. Kurtka z serii BauBax pozwala na dalsze noszenie zegarka. Specjalna płytka łączy się z bankiem przewodowo i zasila bateryjkę smartwatcha na nadgarstku.

BauBax

BauBax (2)

Stara się być w miarę smukła. Jest to pewnego rodzaju kompromis, zwłaszcza dla użytkowników, którym zależy na wykorzystaniu zegarka. W kołnierzu znalazła się też opcja podładowania słuchawek Bluetooth (model przygotowany przez tą samą markę). Kompleksowa kolekcja. Bank główny ma zapewnić jedno całkowite podładowanie telefonu, dwukrotne zegarka i czterokrotne słuchawek. Stacja ma 4000 mAh pojemności. Trzeba tylko pamiętać o jej ładowaniu, by mieć w terenie awaryjną energię. Linia produktów ma być możliwie szeroka. Uwzględniać kobiece i męskie kroje, ale i odpowiednią różnorodność modeli.

Pierwsza próba inteligentnej kurtki również brała udział na Kickstarterze. Wtedy projekt oferował model z 15 specjalnymi funkcjami, które przydają się w podróży. W styczniu 2017 roku seria BauBax ma być rozszerzona do 27 produktów, a warianty mają wahać się między 140 a 170$. Czy tak będą wyglądać linie przyszłej odzieży? Na ten moment jest to bardzo niszowa kolekcja, a co będzie kiedyś? Zobaczymy.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *