Amazon Echo Look – osobisty doradca stylizacji

27 Kwi 2017

Czekałem na nową generację stacji Amazon Echo, w której widziałem oczami wyobraźni dodatkowe elementy, głównie zakrzywiony ekranik. Spodziewałem się też kamerki. Ten drugi moduł właśnie wprowadzono, ale dając mu inne zadania niż podejrzewano. Amazon Echo Look jest kolejnym projektem z rodziny Echo, który rozszerzy funkcje. Znów amerykański gigant proponuje sprzęt tworzący nowy segment. Echo Look to stacja „modowa”, czyli coś kierowanego bardziej pod osoby lubiące się stroić.

Amazon Echo Look

System jest dostępny przez asystentkę Alexa, która staje się doradcą w kwestii ubioru, a serwis Style Check ma pomóc nam dobrać poszczególne elementy odzież dzięki kombinacji algorytmów uczenia maszynowego i osobistego konsultanta ubioru. Gadżet ma nas obserwować, tworząc spersonalizowany dziennik wyglądu. Sztuczna inteligencja połączy siły z bazą stworzoną przez człowieka, by kreować nam style do noszenia. Brzmi jak domowy doradca? Amazon wie jak dopieścić usługi, które sprzedadzą jeszcze więcej produktów. W tym wypadku ubrań.

Amazon Echo Look postawimy raczej w garderobie, czyli tam gdzie się przebieramy. Tutaj znaleziono dla asystentki Alexa kolejne komendy. Umiejętności system ma już bardzo dużo, a prawie każdego dnia dołączają kolejne od partnerów chcących włączyć się do budowy rozwiązania. Echo Look ma pomóc lepiej wyglądać. Zapisuje nasze stylizacje w formie zdjęć (z efektem bokeh, czyli rozmycia tła) lub nagrań video 360 (wystarczy się w obrócić). W smartfonowej apce obejrzymy materiały plus sugestie dotyczące detali, które warto dodać. Tutaj pomocne będą smart algorytmy. Zawsze przydadzą się dodatkowe opinie.

Amazon Echo Look

Amazon Echo Look

Z tych wszystkich powodów Echo Look wygląda na wynalazek wycelowany głównie w damską część klienteli, choć wcale nie ogranicza się jedynie do płci pięknej. Nie trudno się domyślić, że Amazon chce tutaj zwiększyć sprzedaż odzieży, które będą nam sugerowane podczas przeglądania się w lustrze. To sprytny pomysł na wciskanie produktów, ale przynajmniej stworzony w atrakcyjny sposób i z konkretnymi technologiami. Czy AI będzie potrafiło dobrać styl? Algorytmy mają się rozwijać z czasem. Im dłużej Echo Look popracuje, tym więcej się nauczy. Także na podstawie naszego osobistego zbioru zapisanych materiałów. Już sama galeria może pomóc nam w wyborze stylizacji. Nie zabrakło tu opcji dzielenia się stylizacjami ze znajomymi.

Podobnie jak w przypadku stacji z głośnikiem Amazon Echo, tak i teraz mam pewne wątpliwości co do prywatności i bezpieczeństwa. Kamerka może być wykorzystana do podglądania, a przecież wszystko na bazuje na bardzo prywatnych ujęciach. Amazon ma jednak nadzieję, że odpowiednie zabezpieczenia nie pozwolą na ataki. Produkt wyceniono na niecałe 200 dolarów i będzie dostępny na tych rynkach, na których Echo jest już dostępne.

źródło: Amazon

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *