Ekstremalny dron od AirDog

14 Lip 2017

AirDog ADII

Firma AirDog specjalizuje się w dronach kierowanych do nagrywania akcji. Są to przeważnie warianty o mniejszych konstrukcjach, które zmieścimy w plecaku. Ich zadaniem jest rejestracja wyczynów sportowych, więc i paleta funkcji nieco inna od modeli do nagrywania widoków, czy kręcenia materiałów filmowych/reklamowych. Sportowa sekcja to w dodatku bardzo prężnie rozwijająca się grupa dronów. AirDog wystartował na Kickstarterze z nową odmianą takiego sprzętu, nazwanego ADII.

AirDog ADII to następca wariantu, który pojawił się w crowdfundingu już w 2014 roku. Teraz również szuka wsparcia finansowego w tym schemacie. Nowa odmiana to rekonstrukcja wcześniejszej propozycji, ale z istotnymi upgrade’ami. Nie tylko w kwestii wyglądu dronika, ale i dostosowaniem trybów nagrywania pod konkretne dyscypliny. Chodzi oczywiście o sporty bardziej ekstremalne, m.in. zjazdy rowerowe, zimowe, ale i motorowe, czy wodne. Jest dziś wiele propozycji, w których akcję można nagrać z powietrza w sposób efektowny.

AirDog ADII

Wszystkie dynamiczne aktywności potrzebują zwykle operatora, natomiast osobiste drony proponują opcje śledzenia obiektu (właściciela). Dzięki temu AirDog jest tu jedną z ciekawszych ofert. Dron dostosowano do konkretnych potrzeb. Moduł jest składany i momentalnie gotowy do działania. Oferuje kilka inteligentnych funkcji, m.in. wykorzystujących sensor LiDAR, który analizuje odległości. Ułatwia mu to unikanie nagłe pojawiających się przeszkód. Do tego jest barometr, GPS i akcelerometr, więc ich współpraca wraz ze specjalnymi algorytmami producenta odpowiednio przetwarza dane. Nie zabraknie również aplikacji mobilnej, w której można ustalić ścieżki na dotykowym ekranie.

Znów w dronie AirDog wykorzystano rozwiązanie zwane AirLeash, czyli podążaniu za użytkownikiem. Dron szybko wzniesie się w powietrze i zacznie kontrolować sytuację z góry. Nie jest potrzebny operator, bo copterek automatycznie lata za właścicielem (trackerem na ręce – ubieralnym pilotem i modułem kontroli dronem). Warto jeszcze na koniec dopisać, że ADII jest dronem przeznaczonym na każdy teren. Wytrzymała, szczelna na wodę konstrukcja ma zapewnić wykorzystanie w różnych warunkach, czyli dla szerokiego wachlarze sportów. Dron poradzi sobie też z silniejszym wiatrem. To wszystko za ok. 1199 dolarów, ale taka wycena tylko we wczesnym etapie kampanii. Jeśli producent zbierze potrzebne środki to wysyłka ma nastąpić w okolicach października.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *