Mapy HERE od Nokii na zegarku Samsung Gear S

29 Sie 2014

Wczoraj pisałem wam o zapowiedziach funkcji w nowym inteligentnym zegarku Samsunga w wersji Gear S, czyli pierwszym, niezależnym zegarkiem w ofercie producenta, nie potrzebującym współpracy ze smartfonem. Gadżet posiada slot na kartę SIM, więc można z niego nawet dzwonić. Oprócz tego jest w nim oczywiście także modulik GPS, więc można go wykorzystać także jako naręczną nawigację. Wszystko będzie ułatwione za sprawą map od Nokii, która weszła we współpracę z koreańkim gigantem. Od teraz zegarki z Tizen i wybrane smartfona z Androidem (te od Sama), będą mogły skorzystać ze wspomagania nawigacji.

Będzie to pewna alternatywa dla map Google’a. Na smart watchu Gear S będzie to forma zarówno niewielkiej mapki na 2-calowym wyświetlaczu, ale i systemu nawigacji w formie strzałek. Oba w wersji online oraz offline. Oczywiście wszystko przygotowane w przyjemnym w obsłudze UI dla mniejszych ekraników zegarków. Wszystko po to, by obsługa była przyjemna i prosta – w końcu to ubieralny, naręczny model. Nie zabraknie opcji ustalania celu podróży. Mapki mają być wspierane trybem pieszego oraz informacjami na temat transportu publicznego. To zapewne funkcja, która dostępna będzie w poszczególnych strefach/miastach.

Nawigacja będzie odpowiednikiem HERE w wersji super mobilnej, więc powinniśmy otrzymać podobny system poruszania się po aplikacji. Nie tylko pozwoli nam szybko zlokalizować swoją aktualną pozycję, ale i łatwiej dotrzeć do celu. Aplikacja HERE będzie dostępna też w sklepiku Galaxy Apps. Podobno z czasem obecność na innych Androidach się poszerzy, ale na razie jest to exclusive dla Samsungów

źródło: HERE

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *