1000 tarczek dla Gear S2/S3 od WatchMaker

23 Sty 2017

WatchMaker Gear S3Zegarki Samsunga zaczynaą doganiać modele z Android Wear pod względem bazy tarczek – jednego z bardziej przyciągających elementów konfiguracji smartwatcha. Android jest pod tym względem całkowicie otwarty, więc pozycji przybywa z dnia na dzień. Podobne podejście zastosował niedawno koreański gigant i są już tego efekty. Bibilioteka pozycji jest znacznie szersza, a kolejne projekty przybywają. Swoją obecność zapowiedział WatchMaker – popularny „dostawca” tarczek na androidowe zegarki. Za ok. 2 tygodnie posiadacze Gear S2 i Gear S3 będą mogli wgrywać tarczki na swoje urządzenia.

WatchMaker obiecuje, że przez ich aplikację na Androida będzie można wykorzystać ok. tysiąc różnych tarczek, czyli sporo! Baza dla smart zegarków Gear poszerzy się o obszerny zbiór. System Tizen będzie mógł liczyć na przeportowane z Android Wear tarczki, a to nie jedyne modele, które uwzględni platforma. Pod uwagę wzięto również zegarki Ticwatch2 (te dopiero pomiędzy lutym a marcem), czyli chińskiego klona Android Wear, a właściwie partnera Google, gdzie można instalować te same programy i tarczki (z technicznego punktu widzenia).

WatchMaker zapowiada też, że ich nowe tarczki mają być kompatybilne z systemem Android Wear 2.0. Aktualizacja miała wprowadzić trochę zmianek do widoku głównego tarczy i wielu developerów przyszykowuje swoje wersje pod nowe możliwości. Poszerzenie nie będzie kosztowało obecnych użytkowników ani grosza, a dodatkowo uzyskają opcję tworzenia własnych tarczek przez specjalne narzędzie. Myślę, że ta część oferty zainteresuje głównie amatorów prac kierowanych do innych użytkowników.

źródło: WatchMaker (G+)

 

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *