Smartfon HTC "Myst" – Facebook Phone?

10 Mar 2013

Gdyby Facebook zdecydował się na wyprodukowanie smartfona ze zintegrowaną platformą swojego portalu społecznościowego, to posiadając pokaźną bazę użytkowników, takie urządzenie z miejsca stało by się hitem sprzedażowym. Pogłoski o takiej koncepcji pojawiają się już od dawna, a niektórzy producenci sprzętu mobilnego próbują wykorzystać siłę Facebooka i produkują smartfony przeznaczone głównie do korzystania z tego serwisu. Takie modele są już na rynku, ale prawdziwy Facebook Phone dopiero przed nami.

Logo Facebooka znalazło się na modelu HTC Cha Cha, które wyposażono w fizyczną klawiaturę i zaprojektowano specjalnie pod kątem obsługi serwisu społecznościowego Marca Zuckerberga. Telefon ma służyć do facebookowej komunikacji, oczywiście poza typowymi dla smartfona funkcjami. Ten model posiada np. oddzielny przycisk do szybkiego uruchomiania „Fejsa”, który jednocześnie daje lekkie światło, gdy możliwe jest dzielenie się zawartością ekranu. Można też wysłać na portal zdjęcie za pomocą tylko jednego naciśnięcia guzika. Wrzucanie wpisów ułatwia klawiatura QWERTY. W tej chwili ten model HTC to smartfon, który najpełniej integruje funkcje Facebooka z urządzeniem mobilnym.

HTC Cha Cha – pierwszy model, który mógł korzystać z nazwy Facebook Phone

To szybkie spojrzenie na model Cha Cha, by porównać go z wyciekami, które podobno są specyfikacjami nowego telefonu, który ma być tzw. Facebook Phonem. Jego przygotowanie zlecono znów firmie HTC. Kodowa nazwa urządzenia to „Myst”. Jeśli informacje są prawdziwe, to model ten będzie wyposażony w dwu-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon (1,5 GHz), 1GB RAM, 16 GB wewnętrznej pamięci. Do dyspozycji dostaniemy dwie kamerki: frontowa 1.6 mpx oraz tylna – wiodąca 5 mpx.

Urządzenie ma posiadać 4.3-calowy ekran 720p, którego gęstość ma oscylowac blisko możliwości Retiny (320ppi). Do łączności internetowej wybrano moduł LTE, który ma przyspieszyć wymianę danych. Oprócz tego znajdziemy w nim także Bluetooth 4.0 oraz Wi-Fi. Nad wszystkim będzie panował Android w wersji Jelly Bean (4.1.2). Powyższe dane, o ile są prawdziwe, pokazują, że sprzęt ma być ogólnodostępny i przystępny cenowo. Ma to dać dobre wyniki sprzedaży oraz ułatwić zakup jak największej liczbie chętnych.

Rzekome specyfikacje Facebook Phone wg Unwired View

To co ma wyróżniać HTC „Myst” to właśnie możliwości komunikacyjne via Facebook. Będzie to już trzecie podejście wyprodukowania facebookowego smartfona, ta w porównaniu do dwóch poprzedników ma być jeszcze bardziej zintegrowana z funkcjami FB. Telefon ma mieć już zainstalowane aplikacje Facebooka głównego, ale również Messengera do ułatwiania wymiany wiadomości prywatnych oraz apkę Instagramu (który jest od jakiegoś czasu częścią portalu Zuckerberga).

Myślę, że smartfon kierowany jest głównie do młodzieży, która jest najaktywniejszą częścią portalu społecznościowego. Za wycieki odpowiedzialny jest team Unwired View: według ich informacji, nieznanej jeszcze oficjalnie nazwy model HTC, miałby pojawić się na rynku jeszcze w drugim kwartale roku!

źródło: UnwiredView.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *