Samsung The Frame – telewizor obrazem

15 Mar 2017

Samsung w produkcji telewizorów jest całkiem niezłe, co pokazał linią odbiorników na 2017 rok. Cały czas jest jednak miejsce na nowe produkty w tym segmencie i wcale nie chodzi mi o nowe technologie ekranów, zakrzywienia, czy dodatkowe smart funkcje. Koreański producent zaprezentował model The Frame, czyli telewizor (jak sama nazwa wskazuje) w stylu naściennego obrazu. Projekt nowy dla Samsunga, ale w żadnym stopniu nie jest unikatowy na rynku. Sam na blogu pisałem o kilku takich „oknach”.

Samsung The Frame

The Frame ma działać jak tradycyjny TV, ale w odpowiednim trybie będzie imitował obrazy, czyli być elementem dekoracji wnętrza. W trybie Art Mode znajdziemy sporo różnych motywów oraz widoków, które w zaprezentują treści wedle naszego gustu (lub też pasującego do mieszkania). Oczywiście mowa o prezentacji w momencie nie używania sprzętu. Taki pomysł jest o tyle atrakcyjny, że nie musimy kombinować z szukaniem miejsca na TV, a po prostu zawieszamy go na ścianie obok innych obrazków (trzeba tylko znaleźć miejsce do wygodnych seansów).

Samsung zadbał o stylistykę sprzętu RTV, a więc odpowiednie kształty – przypominają ramę obrazu. W bazie jest ok. 100 slajdów w wersji artystycznej, ale pewnie będzie można wgrać i własne obrazki. Najlepiej, aby były w wysokiej rozdzielczości. Nie tylko design telewizora jest odpowiedni, ale i jego smukłość. Musi przecież wiernie imitować ramkę, czyli być odpowiednio smukły. Producent proponuje specjalne złącze ścienne, które przylega bezpośrednio do ściany (bez przerw). Wszystkie elementy są ukryte, ale mocując tego typu model trzeba pamiętać również o schowaniu przewodów, np. w ścianie.

Ramki są wymienne, czyli możemy dopasować stylistykę do umeblowania. Widać, że pomyślano niemal o wszystkim. Szkoda, że firma nie podała szczegółów na temat specyfikacji TV, czy ceny The Frame. Obiecuje jednak, że lifestyle’owy projekt zostanie zrealizowany jeszcze na wiosnę. Oczekiwałbym tutaj współpracy z inteligentnym domem, ale jak będzie, jeszcze nie wiadomo.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *