LG InstaView – lodówka z Alexą i webOS

5 Sty 2017

LG jest obecne na rynku AGD od bardzo dawna, a już ponad 10 lat temu zaprezentowało swoje „internetowe” lodówki. Dzisiaj nowoczesne chłodziarki to już nie to samo, a bardzo zaawansowne urządzenia z własnymi ekranami. Mi najbardziej podobają się ostatnie trendy z przezroczystymi wyświetlaczami w mini drzwiczkach. Seria LG InstaView Door-in-Door znów pokazała swoje możliwości. Tym razem na CES 2017 w Las Vegas. Koreańczycy pokazali system z platformą webOS (wcześniej proponowano Windows).

LG InstaView

Co potrafić ma tego typu element Internetu Rzeczy, a przede wszystkim inteligentnego domu? Obecnie nie są to jeszcze rozwiązania konieczne, ale już przyciągające. Warto przyjrzeć się innowacjom serwowanym przez gigantów. To w końcu oni wyznaczają trendy. Obecnymi są te związane z asystentami głosowymi. W LG InstaView i tego nie zabraknie. Nowe lodówki mają posiadać dostęp do Alexy. Dzięki temu domownicy mają zamawiać sobie zakupy, przeszukiwać przepisy, czy po prostu sterować smart domem.

Wszystko ułatwi efektowny ekran. Można na nim zostawić wirtualną notatkę dla reszty rodziny, ale też skorzystać z wielu typowych dla tabletów funkcji. Wbudowana wewnątrz kamerka ma pozwalać na podgląd zawartości – również przez smartfon (co pewnie przyda się zwłaszcza w sklepie, gdy chcemy ocenić braki). Ekran ma też umożliwiać oznaczanie produktów systemem LG Smart Tag. Nie tylko po to, by zachować porządek w lodówce, ale i zapisać terminy ważności (pewnie sygnalizujące powiadomieniami na panelu).

źródło: LG

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *