LG InstaView ThinQ – smart lodówka z AI oraz Alexą

17 Sty 2018

LG już na zeszłorocznych targach CES zaprezentowało inteligentną lodówkę InstaView, w której do dyspozycji były system webOS na dotykowym, przezroczystym ekranie oraz asystentka głosowa Alexa. Równo rok później koreański producent demonstruje nowszy model, w którym zwiększono smart funkcje o współpracę z nową serią ThinQ. AGD na 2018 rok nazwano więc InstaView ThinQ. Sprzęt ma być jeszcze inteligentniejszy, stając się centrum obsługi dla całej kuchni, a nawet innych elementów smart domu.

LG InstaView ThinQ

Co takiego zyska nowa lodówka? Przede wszystkim lepszą interakcję z pozostałymi artykułami gospodarstwa domowego z platformą ThinQ poprzez użytkowanie Sztucznej Inteligencji. Na czym to w ogóle ma polegać? Załóżmy, że w naszej lodówce znajduje się jakiś produkt z dosyć krótkim terminem ważności. Lodówka LG ma o tym wiedzieć (trzeba to chyba logować do systemu) i dzięki temu zasugeruje odpowiednie wykorzystanie zawartości, by nie trzeba było żywności wyrzucać. Podpowie co można przygotować i wyświetli na 29-calowym ekranie przepis. Mało tego, wyśle sygnał, np. smart piekarnikowi ThinQ, by odpowiednio przygotował warunki do przyrządzenia danego posiłku.

To jeszcze nie wszystko! Współpraca z Alexą ma pomóc w przygotowaniu dania poprzez wskazówki krok po kroku (audio + obraz na wyświetlaczu). Wszystko ze sobą sprzężone i od razu gotowe do użycia. Na tym polega inteligencja nowego systemu. Powiązanie akcji do ułatwienia funkcjonowania w nowoczesnej kuchni. Oczywiście mowa o kuchni wyposażonej w sprzęt LG z serii ThinQ. Co proponuje tu jeszcze LG? Również zmywarka ma dostosowywać cykle mycia do tego co działo się w kuchni. Wciąż wewnątrz lodówki jest kamerka, dzięki której można podejrzeć zawartość przez smartfon bez spaceru do kuchni. Apka SmartThinq również do dyspozycji. Tutaj można tworzyć listy zakupów, np. siedząc w salonie na kanapie (lub w sklepie) i zdalnym przeglądaniu zawartości przez kamerkę. Producent wbudował nawet u góry mini głośnik, więc możemy sobie w kuchni puścić muzyczkę. Tą drogą usłyszymy też wskazówki audio od Alexy lub dźwięk puszczanych na wyświetlaczu w drzwiczkach materiałów video.

LG InstaView ThinQ

Czy to wszystko jest wystarczającym powodem, by klienci nabywali całe serie sprzętu AGD? Prawdopodobnie standardy te będą się popularyzować, by za kilka lat stać się pewnego rodzaju normą. Koncepcja jest już wdrażana od dwóch lat (przypominam, że wtedy LG w lodówkach Smart InstaView Door-in-Door próbował zaangażować Windowsa, ale nie przypominam sobie, by taki produkt trafił ostatecznie na rynek). Dzisiaj mamy AI oraz asystentów i to one mają pociągnąć sekcję do przodu.

źródło: LG

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. […] Webowy interfejs ma być wygodny do kontrolowania smart sieci (smart home). Spokojnie włączymy w to też webowe aplikacje na smartfony. Mowa jest nawet o wykorzystaniu komend głosowych, budowaniu reguł w stylu IFTTT, ustawień automatyzacji i wszystkich spraw, które kojarzymy z IoT. Całość ma funkcjonować na prostym dodawaniu i włączaniu poszczególnych części jak wtyczek. Na co jeszcze zwróciłbym uwagę? Na większej prywatności takiego projektu. Google i Amazon nie będą miały dostępu do żadnych informacji na temat działań w naszym domu. Czy to zagrożenie dla platform Apple, Google, Amazona, czy Samsunga? Jeśli tak to czeka nas przyspieszenie rozwoju w tej kwestii, bo marki te będą się bronić. Podoba mi się tutaj droga LG, które wzmacnia integrację swoich AGD poprzez ThinQ. […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *