Google Home Mini – mniejszy Google Asystent dla domu

4 Paź 2017

Google Home Mini

Dzisiaj Google rozszerza rodzinę swoich smart głośników Google Home o nowych członków. Jednym z nich jest mniejsza odmiana takiego gadżetu do inteligentnego domu (albo dostarczając rozwiązania, które zwykłe mieszkanie zacznie przemieniać w smart). Google Home Mini to bezpośredni rywal dla Amazon Echo Dot, czyli mniejszej odmiany głośniczka z Alexą. Oczywiście najmniejszy z elementów platformy Google będzie korzystać z Google Asystenta.

Mini wersja smart głośnika ma być o wiele tańszą alternatywą i szansą na rozmieszczenie większej liczby sztuk takich stacji w naszych pokojach. Centralnie można postawić najdroższy model, natomiast w pozostałych pomieszczeniach tylko uproszczoną jego odmianę. Oczywiście wciąż będzie to moduł z pełnym zakresem funkcji. Właściwości audio będą nieco słabsze od większego brata, ale też z 360-stopniowym graniem. W razie czego można skorzystać z Chromecasta i połączyć Mini z kompatybilnymi głośnikami. Wciąż najważniejszym zadaniem smart głośnika będzie przede wszystkim wydawanie poleceń (także w ramach akcji dla smart sieci i urządzeń Internetu Rzeczy), obsługa głosowa odtwarzacza muzycznego i zadawanie pytań wyszukiwarce Google.  To najważniejsze cechy, które dodatkowo ulepszono.

Google Home Mini

Gadżet wygląda bardzo fajnie. Ma kształt pastylki otoczonej materiałem. Pod spodem ukryto głośniczki. Wszystko stylowe i estetyczne, pasujące do nowoczesnego wnętrza, naturalnie w różnych odmianach kolorystycznych. Cztery diody LED posłużą do wizualizacji pracy systemu. Nie jest to może mobilny głośniczek, a bardziej stacjonarny element wyposażenia domu. Zestaw mikrofonów ma posłużyć jako kontroler i pilot do wnętrza. Taki Google Asystent z ofertą dla mieszkania. W terenie skorzystamy z podobnych funkcji, ale w smartfonie. Asystenta przystosowano do współpracy z potrzebami typowo domowymi. Google obiecuje rozpoznawanie głosu domowników, dzięki czemu pytania będą spersonalizowane i choć zabrzmią tak samo to odpowiedzą korzystając z naszych indywidualnych baz danych (np. kalendarza lub książki telefonicznej). Do dyspozycji będzie też współpraca z ochroną wnętrza Nest Secure.

Bezproblemowo sparujemy Google Home Mini z apką Google Home, gdzie będzie po prostu częścią ekosystemu. Niestety (jak zwykle) wyłącznie w wybranych językach. Google rozumie już coś po polsku, ale nie liczmy na współpracę w takim stylu jaki Google Asystent zaoferuje siedmiu głównym regionom, na których jest obecny. Platforma nie jest oficjalne dostępna w naszym kraju. Google Home Mini ma kosztować 49 dolarów.

źródło: Google

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *