Cat S60 – pierwszy smartfon a'la Predator (termowizja)

18 Lut 2016

Obraz termowizyjny to bardzo konkretna „moc”. Jest wykorzystywana w celach specjalistycznych i pomaga w konkretnych zadaniach. Pierwsze co mi się jednak z tym kojarzy do Arni i jego walka z Predatorem. Przeciwnik Schwarzeneggera miał wiele przewag, ale jedną z największych było widzenie ciepła, czyli bardzo szybkie lokalizowanie przeciwnika. Był kosmitą, a oni mogą więcej :P. Gdyby wtedy Arnold był wyposażony w nowy smartfon od Caterpillara, miałby zdecydowanie łatwiej (o ile Predator wydzielał ciepło…).

cat s60 Android

Nowy sprzęt CAT w modelu S60 będzie pierwszym na świecie smartfonem z kamerką o termowizyjnych możliwościach. Od razu zaznaczę, że chodzi o całkowicie zintegrowany z telefonem moduł, a nie przystawkę poszerzającą możliwości smartfona. To akurat ważne, bo podgląd obserwacji źródeł ciepła przy pomocy smartfona wcale nie jest unikatowy. Przystawkami takimi zajmuje się marka FLIR i ma w swojej ofercie różne modele do przeróżnych wariantów i marek telefonów.

CAT wie jaki potencjał ma FLIR i to właśnie z nim skonstruował smartfon z wbudowaną kamerką termowizyjną. Chodziło o to, by powstał wygodny gadżet bez odstających elementów – przyjemny do obsługi w skrajnych warunkach. Do takich przygotowywane są modele smartfonów Caterpillara, a oferta jest od kilku lat powiększa i ulepszana. Firma znana jest przede wszystkim z segmentu budowlanego, ale jakiś czas temu postanowiła sygnować swoim logiem dostosowaną elektroniką (najczęściej wzmocnionych i odpornych na wiele czynników smartfonów i telefonów).

CAT s60

Nic dziwnego, że zainteresowano się wsparciem termowizji. Sprzęt ten ma pokazać się na targach Mobile World Congress w Barcelonie i promować rozwiązanie. Oprócz tego nietypowego „ficzera” sam telefon ma być na odpowiednim poziomie. W skrócie: 4.7 cala w HD z pokryciem Gorilla Glass 4, super czułość wyświetlacza na rękawice i mokre palce, wzmocniona obudowa, Snapdragon 617, 3 GB RAM oraz 32 GB pamięci wewnętrznej. Do tego 13-megapikselowa kamerka główna i 5 mpx do selfie (tą jednak unikatowego selfiaka z podkreślonymi, ciepłymi rejonami nie wykonamy). Tylko główny aparat jest termowizyjny. Cena: 649 euro.

źródło: CAT

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *