Sony Walkman WS620 – słuchawki z odtwarzaczem

15 Maj 2017

Walkman jest niezniszczalny, przynajmniej jako marka. Sony cały czas trzyma go przy życiu, ponieważ wciąż odpowiednio się kojarzy. Ostatnio japońska firma stara się przenieść brand do świata wearable, a w tym przypadku hearable, czyli ubieralnych, bardziej zaawansowanych gadżetów audio. Kiedyś mówiło się na to po prostu słuchawki, ale dziś współczesnym modelom przybywa funkcji i udaje się je zakwalifikować to jakby nowej sekcji. Walkman wciąż jest przenośny, a nawet coraz bardziej. W 2013 roku udało się go wbudować do słuchawek Walkman Sports i właśnie ten wariant w 2017 roku odświeżono.

Sony Walkman WS620

Sony Walkman serii WS620 to następca o lżejszej i jeszcze bardziej kompaktowej konstrukcji. Bezprzewodowa seria jest kierowana przede wszystkim do osób aktywnych, które na trening zabierają ze sobą ulubioną muzykę. Wodoszczelny sprzęt przeszedł poprawki, pośród których znajdziemy więcej przestrzeni na pliki, wspomniane mniejsze gabaryty, ochronę przez pyłem/piaskiem oraz tryb Ambient Sound. Wyrób jest o 35% mniejszy, a na głowie ma to swoje znaczenie. Również dopasowanie do ucha polepszono. Wygoda również ma wpływ na użytkowanie. W przypadku ruchu nawet bardziej niż zwykle.

Mimo mniejszej obudowy, w środku jest cztery razy więcej miejsca na bibliotekę muzyczną. Aż 16 gigabajtów to więcej niż potrzeba. Gdyby to było za mało lub gdybyśmy korzystali więcej z serwisów strumieniujących utwory z sieci, urządzenia połączy się z odtwarzaczami na smartfonie przez Bluetooth. Wodoszczelność z certyfikatem IP6X oznacza, że słuchawki Walkman WS620 można zanurzyć na 30 minut na głębokość 2 metrów. Można więc z nimi popływać. Pamiętajmy, że to sprzęt sportowy, więc powinien mieć adekwatne parametry. Dzisiaj segment sportowych słuchawek przyspiesza. Często posiada też czujniki aktywności. Sony eksperymentuje z takimi słuchawkami w prototypach B-Trainer.

Sony Walkman WS620

Sony Walkman WS620 zaprojektowano do użytku w terenie, więc dodano jeszcze jedną przydatną funkcję. Tryb Ambient Sound ma otwierać słuchawki, wpuszczając nieco dźwięków z otoczenia. Jakoś muzyki się pogorszy, ale będziemy bezpieczniejsi podczas poruszania się po okolicy. Aktywacja opcji łączy się z prostym, jednym dotknięciem odpowiedniego miejsca na słuchawkach. Bateria Walkmana ma wystarczyć na 12 godzin działania (bez Ambient Sound i użycia Bluetooth), a w razie czego 3 minutowe podładowaniu daje aż godzinę energii. To super wiadomość dla osób, które zapomniały naładować gadżet przed treningiem, a chcieliby zabrać odtwarzacz ze sobą. Nowe Walkmany Sports to w sumie dwie różne odmiany. WS623 ma 4 GB, więc będzie tańszy (149$). WS625 z 16 GB otrzymał w komplecie mini pilocik na palec – do zdalnego, jeszcze wygodniejszego obsługiwania odtwarzacza. Oba mają pojawić się na rynku w okolicach czerwca.

źródło: Sony

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *