Skiper – smart trener w skakance

15 Mar 2017

Skiper

Dział trackerów fitness jest dziś potężny. Królują smartbandy i sportowe zegarki, które pozwalają na monitorowanie aktywności, a często również pomocy wirtualnego trenera w czasie rzeczywistym. Kolejni producenci włączają się do wyścigu ze swoimi wariantami wearable, ale raczej kopiując znane wzorce. O wiele ciekawiej prezentują się gadżety realizowane w bardziej unikatowym formacie. Skiper to właśnie taki model. Dostarczy bardzo podobnych odczytów, ale w nowej, być może przyjemniejszej wersji – skakanki z audio wskazówkami.

Skiper to po prostu smart skakanka z czujnikami oraz innymi elektronicznymi modułami ukrytymi w rączkach. Do analizy ruchu używany jest tu czujniki rotacyjny, zbierający powtórzenia, ale też intensywność ćwiczeń. Dane są gromadzone i wysyłane do aplikacji na smartfonie, gdzie możemy przejrzeć statystyki z sesji, a także zapoznać się z treningami rozłożonymi w czasie. Skakanka to dosyć popularny sposób spalania kalorii, więc dodanie jej trackera nie jest czymś zaskakującym. To w zasadzie nie pierwsza skakanka z sensorami.

Skiper

Ta jest inna od poprzednich, ponieważ stosuje trening kombinowany z muzyką i trenerem z głośniczka w rączce. Aplikacja Fitmix ma sugerować spersonalizowany trening HIIT z efektami muzycznymi. To pewien sposób na uatrakcyjnienie analiz. Celem jest oczywiście wejście na wyższy poziom zaangażowania, czyli osiąganie wyższych efektów oraz utrzymywania formy. Zbierane przy tym dane to z kolei odzwierciedlenie pracy. Można ją wtedy obrazować i wyznaczać sobie cele do osiągnięcia lub pilnować wyników. Program fitness ma do dyspozycji 5 trybów ćwiczeń. W rączkach jest 8 GB miejsca na pliki muzyczne, a baterie wystarczyć mają na 8 godzin działania.

Skiper w efektach nie różni się od pozostałych smart gadżetów fitness, bo prowadzi do podobnych osiągnięć, ale robi to w nieco inny sposób. Projekt bierze aktualnie udział w kampanii na Kickstarterze, gdzie poszukuje wsparcia finansowego. Crowdfunding ma pomóc w dokończeniu prac i wprowadzeniu gotowego wyrobu na rynek.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *