Sferyczna Xiaomi Mi Panoramic Camera

10 Kwi 2017

Xiaomi Mi Panoramic Camera

Xiaomi ma bardzo podobną strategię do Samsunga – posiadać w ofercie wszystkie możliwe rozwiązania, które na rynku mogą odnieść sukces. Ta chińska marka chce niebawem dołączyć do pozycji jaką dzierży koreański gigant, a najlepszą drogą jest stałe poszerzanie asortymentu, zwłaszcza w tych sekcjach, które mają potencjał. Oczywiście stosując przy tym niskie ceny. Najnowszym takim wyrobem będzie kamerka sferyczna Xiaomi Mi Panoramic Camera.

Prawdopodobnie nie trzeba nawet za wiele pisać o produkcie, gdyż jego konstrukcja jest niemal identyczna do już sprzedawanych wzorców. Mi Panoramic Camera jest po prostu odpowiedzią na dostępne już rozwiązania, ale z oznakowaniem Xiaomi i może nieco innym designie. Wnętrze funkcjonuje jednak niemal identycznie. Dwa sensory (Sony IMX 206) sklejają półsferyczne kadry do 360 stopniowej „bańki”. Nie jest to jednak kamerka akcji, choć bardzo ją przypomina. Jest jednak wielozadaniowym systemem do nagrywania i pstrykania sferycznych panoram.

Xiaomi Mi Panoramic Camera

Podobać może się to, że gdy tryb 360 nie jest konieczny to gadżet zaproponuje normalne, choć szerokokątne (190 stopni) nagrywanie. Model posiada nawet miejsce na niewielki tripodzik, kijaszek do selfie lub po prostu uchwyt do ręki. Pełne sfery (3456×1728) są rejestrowane w 30 klatkach na sekundach, natomiast w zwykłym trybie (2304×1152) nagramy video w 60 fps. Jak prezentują się pozostałe parametry? Przy włączonym Wi-Fi, które pozwala na przesyłanie treści do smartfona, kamerka zapisze ok. 75 minut filmów. Przy wyłączonym nawet półtorej godziny. Bez synchronizacji pliki zapiszemy na kartach microSD (do 128GB). Obudowa ma jakąś ochronę na wodę i pył, ale nie jestem pewien z jakim certyfikatem (wiadomo jednak, że można sprzęt zanurzyć). Kamerka posiada też panel sterowania z kompletem przycisków, więc parowanie ze smartfonem jest tylko opcjonalne. Podgląd na ekranie telefonu nie jest konieczny przy zapisie, ponieważ i tak optyka rejestruje wszystko wokół nas. Aplikacja (iOS/Android) przyda się jednak do oglądania materiałów i ich uploadu do sieci.

Obawiam się, że zastosowane rozdzielczości nie są zbyt imponujące jak na kamerkę 360 stopni. Do wyboru Xiaomi Mi Panoramic Camera zachęcać będzie jednak niższa cena.

źródło: Xiaomi

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *