PolarSeal – odzież ze strefowym ogrzewaniem

15 Sie 2017

Technologie wearable sprawiają, że niebawem będziemy nosić na sobie więcej elektruoniki niż nam się wydaje. Powstaje sporo rozwiązań, dzięki którym funkcjonowanie ma być łatwiejsze. Również odzież zyskuje. Niektórzy producenci wplatają w materiał sensory. Firma Fillony skupi się na podgrzewaniu naszego ciała przez wygodne ubrania. Swetry i bluzy PolarSeal mają rozgrzewać strefowym rozwiązaniem (bez ograniczania ruchów grubymi warstwami puchu).

Polar Seal

Zimnymi porami zakładamy grubszą odzież, czyli raczej mniej wygodną. Liczy się wtedy ciepełko, a nie komfort. Można jednak spróbować to połączyć. Autorzy projektu PolarSeal przygotowali wygodne ubrania z systemem ogrzewania. Ma on oferować kontrolowane strefy, tj. regulacje ocieplania. Wymagać to będzie noszenia rodzaju elektrycznego kocyka z akumulatorkami, ale uszytego tak, by dobrze wygląda, odpowiednio leżał i wygodnie się nosił. Jest sporo sytuacji, w których lekkość się przyda. Od motocyklistów, przez podróżników, ale także zwykłych zmarzluchów.

Teraz kilka konkretów na temat projektu, który pojawił się na razie w fazie prototypowej na Kickstarterze. Klientom proponowana jest bluza z długim rękawem, na którego końcu znajdzie się podręczny panel sterowania. Ma oczywiście posłużyć do kontrolowania i ustawień ciepła. Strefy są tylko dwie, ale powinny wystarczyć. Możemy określić temperaturę na plecach (góra i dół). Do dyspozycji cztery poziomy grzania: 40° C, 45° C i 50° C. Wszystko skonstruowano tak, by obsługa była możliwa nawet w grubych rękawicach. Nie musimy się obawiać wyjścia na deszcz. Wszystko uwzględniono.

Polar Seal

O źródło energii musimy zatroszczyć się sami. Na szczęście przygotowano kompatybilne złącze, czyli opcję podpięcia banku energii, na który przewidziano specjalną kieszeń. Powinno udać się osiągnąć 4-8 godzin grzania i to przy maksymalnych ustawieniach. Wystarczy na cały dzień zjazdów na nartach. Wszystko wizualnie wygląda normalnie. Nie zauważymy, że mamy do czynienia ze smart odmianą. Tylko panel na przedramieniu może zdziwić. Producent obiecuje elastyczny, oddychający materiał w krojach dla pań i panów. Naturalnie w różnych kolorach.

PolarSeal musi przejść całą fazę crowdfundingu, a jeśli zbiórka pieniędzy się uda, ogrzewana smart odzież powinna wyrobić się na sezon, czyli pod koniec roku.

źródło: Kickstarter

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *