Sportowe zegarki Polar do kontroli kamerek akcji GoPro

14 Lut 2017

Sportowe zegarki to głównie analizy aktywności, ale dzisiejsze odmiany z tej sekcji nie mogą już tylko monitorować ruchu. Muszą oferować więcej. Producenci starają się być coraz bardziej konkurencyjni i zaczynają dodawać różne smart opcje. Polar swoje urządzenia regularnie usprawnia, czego dowodem jest hybrydowy smartwatch Polar M600. Potrafi więcej niż pozostałe zegarki z oferty, ale pozostałe odmiany też swoje potrafią. Najnowszą opcją jest integracja Polar V800 z kamerkami GoPro.

Polar V800 GoPro

Multisportowy zegarek (myślę, że topowy z rodziny Polar) zyskuje komendy dla kamerek akcji GoPro. Serię Hero4 będzie można obsługiwać zdalnie używając do tego zegarki. Najnowsza aktualizacja Polar V800 umożliwi wydawanie poleceń prosto ze sportowego gadżetu, co oczywiście ułatwi korzystanie z kamerek. Połączenie sił jest korzyścią dla obu marek, ponieważ integracja rozszerza funkcjonalność, tworząc partnerskie zestawy. EDIT: najnowsze Hero5 ze sterowaniem głosowym też mają włączyć się do współdziałania (sterowanie głosowe uzyskamy pewnie raczej ze smartwatcha M600, który posiada mikrofonik).

Zegarek V800 i kamerki akcji mają sporo wspólnego, więc integracja bardzo się przyda (głównie nagrywającym swoje dynamiczne ujęcia w ruchu). Prosto z ręki można kontrolować sprzęt rejestrujący video: rozpoczynać i zatrzymując nagrywanie, ale też tagować HiLightsy lub też zdalnie wyzwalać migawkę aparatu. V800 to nie jedyny gadżet z nowymi funkcjami dla GoPro. Najnowszy czytnik tętna H10 udostępni sensory pracy serca do logowania tych danych i łączenia z filmikami, co pozwoli oceniać poziom emocji oraz parametry ruchu w trakcie filmu. Fanom sportów ekstremalnych powinno się przydać.

źródło: Polar

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *