PhiGolf – symulator golfa

19 Cze 2017

PhiGolf

Stacjonarny golf to bardzo popularna alternatywa dla maniaków tej dyscypliny. Jest sporo rozwiązań do ćwiczenia uderzeń wewnątrz budynku: od mini golfa z bliskimi dołkami, aż po symulatory z siatką. Można też zawsze pograć na Wii z kontrolerami ruchu 😉 Trochę tego jest. Na rynku pojawiło się też dużo rozwiązań z czujnikami na kij, pozwalających na monitorowanie gry oraz techniki. PhiGolf to projekt łączący chyba wszystkie te wyżej wymienione propozycje.

PhiGolf to moduł na kij (lub jego replikę), pozwalający na trening, ale i grę online we własnym mieszkaniu. Producent przygotował pełną platformę, którą kieruje do użytkowników o różnym stopniu zaawansowania. System nazwano „wearable smart golf symulator”, czyli ubieralną, inteligentną symulacją gry w golfa. Urządzenie montujemy na w rączce kija, odpalamy aplikację i rozpoczynamy rozgrywkę.

PhiGolf

Oczywiście można to robić w trybie wieloosobowym z jednym zestawem lub zdalnie pomiędzy kilkoma. Wtedy zabawa odbywa się przez Internet. Spokojnie wykorzystamy też prawdziwe kije. Wszystkie odczyty zostaną precyzyjnie przeniesione na wirtualne pole lub do zbiorczego panelu, gdzie można przejrzeć statystyki, punktacje, ale i bardzo dokładne informacje o wszystkich parametrach uderzenia (od kątów, przez siłę uderzenia, prędkości, obrotach nadgarstka, po trajektorię lotu). Autorom zależało na realistycznym gadżecie oraz użytecznych analizach. Phi Golf ma wiele funkcji i to ma być jego przewagą nad innymi rywalami. Można tu się pobawić wirtualnie, potrenować technikę, zapisać grę na polu golfowym i monitorować formę. Wewnątrz i na zewnątrz.

Model pojawił się w crowdfundingowej kampanii na Indiegogo, gdzie poszukuje wsparcia finansowego, potrzebnego do realizacji projektu na masową skalę. Już udało się przekroczyć minimalny próg, więc PhiGolf powinien trafić do pierwszych klientów w okolicach połowy sierpnia.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *