Oculus Touch z cennikiem i datą premiery

7 Paź 2016

Oculus Touch

Dwaj producenci wyróżniają się obecnie na rynku VR: Oculus i HTC. Tajwańska marka poradziła sobie z rozwiązaniami nieco lepiej, bo przede wszystkim szybciej. Mam tutaj na myśli zarówno room-scaling, ale i kontrolery. Bardzo ważne elementy sytemu. Na wczorajszej konferencji Oculus Connect zapowiedziano w końcu datę premiery i cennik Oculus Touch, na które czekają użytkownicy Oculusa Rift już bardzo długo. Niektórzy mogli już nawet o projekcie zapomnieć. W zestawie jest pilocik, ale w porównaniu do prawdziwych kontrolerów ruchu jest on raczej prymitywnym zastępstwem (głównie do nawigacji). Nie wystarcza też pad od Xboxa.

Facebook zapowiedział, że zestaw Oculus Touch ma kosztować 199$, a to sprawia, że cena kompletu z kontrolerami będzie na identycznym poziomie do HTC Vive z jego kontrolerami. Na ten moment jest to wydatek ok. 800$. Dużo! Oficjalną datą premiery Touchów jest 6 grudnia, czyli jeszcze prawie 2 miesiące… To praktycznie rok opóźnienia! W sklepiku będzie można zamówić też dodatkowy sensor za 79$, by cała zabawa była dokładniejsza. Czujnik ma powiększyć dokładność i dać klientom podobne efekty do HTC Vive, które system sensorów ma dopracowany odpowiednio.

Oculus Touch

O wiele bardziej podobają mi się wieści na temat cen kompatybilnych komputerów. Nie trzeba będzie wydawać 1000 dolarów, ponieważ Oculus będzie współdziałał z dużo tańszymi jednostkami. Optymalizacja platformy ma pozwolić na działanie z komputerami już od 499$ (Core i3-6100 i AMD FX4350 lub szybszymi, Nvidia 960 lub lepszymi oraz 8 GB RAM). Co jeszcze? Dobrą wiadomością jest też dorzucenie do kontrolerów Oculus Touch gier VR Sports Challenge i The Unspoken. To dobra praktyka stosowana już przez Nintendo Wii, gdy specjalne kontrolery wymagały jakiegoś minimum kompatybilnej zabawy.

Touch otrzymają też specjalny connector, który wykorzystamy przy Rock Band VR. Oczywiście premiera kontrolerów to też debiut wielu nowych gier. Na rynku jest ich już sporo, ale dostęp do Toucha to okazja na start kolejnych. Jest trochę strzelanek, społecznościówek. Generalnie rozrzut propozycji jest spory, a większość zobaczycie na poniższym filmiku. Cały komplet od Oculusa jest wyceniony na 798$, ale trzeba doliczyć jeszcze wspomniane wyżej 79$, czyli ostatecznie jest drożej niż w przypadku HTC Vive. Zaoszczędzimy jednak na zakupie kompatybilnego komputera.

źródło: Oculus

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *