NeoPixel – ubieralne DIY do efektów świetlnych

26 Sty 2017

Ubieralne gadżety kojarzymy z gotowymi wyrobami, ale czasem można zaszaleć i przygotować sobie swój własny wynalazek. W sieci jest coraz więcej stron, które instruują krok po kroku jak to zrobić. Znalazłem całkiem fajny projekt, przynajmniej dla kreatywnych fotografów, lubiących bawić się czasem ekspozycji. Światło w fotografii jest ważne, a w przypadku długiego naświetlania można stworzyć coś oryginalnego. Trzeba tylko skombinować wygodny system do „malowania” diodami. Naręczny nie jest idealny? Jest!

NeoPixel

Bransoletki NeoPixel. fot. Adafruit.com

NeoPixel to urządzonka z serii DIY (do it yourself), a więc do samodzielnej realizacji. Raczej nie znajdziecie w sklepach światełek na nadgarstki do kreatywnej fotografii, więc trzeba je sobie zbudować samemu. Przy okazji jest taniej niż wyceniłby to sobie jakiś producent. Wystarczy zakupić kilka najważniejszych elementów i można stworzyć własne LEDowe wearable. NeoPixel LED Bracelet to bransoletki z diodami, które należy połączyć drukowanymi w 3D paskami (prawdopodobnie to jedyna przeszkoda – dzisiaj można to zrobić w specjalnych punktach).

Przewodnik jest czytelny i w miarę prosty. Praktycznie cały zestaw można zakupić przez Adafruit, a potem programować go wedle potrzeb. Na koniec pozostaję odpowiednia konfiguracja parametrów w aparacie i można tworzyć.

źródło: Adafruit

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *