Surface Arc Mouse – giętka myszka z touchpadem

3 Maj 2017

Wczoraj Microsoft zaprezentował nowe laptopy z Windows 10 S, ale to nie im poświęcę wpis na blogu, a towarzyszącej im myszce Arc Mouse. Zajmuję się mobajlem i Surface Laptopom mógłbym też się lepiej przyjrzeć, ale mimo przenośnego charakteru, tradycyjnej konstrukcji notebookom nie mam za bardzo czasu się dodatkowo zająć, tak, jak bym chciał. Myszka ma jednak bardziej uniwersalne cechy i można jej użyć również z tabletami Surface’. Dodatkowo ma ciekawy format, na który chciałbym zwrócić uwagę.

Microsoft Surface Arc Mouse

Microsoft Surface Arc Mouse może być już znajomym format, a to dlatego, że to już kolejne podejście do tematu (po kilku latach). Giętka myszka powraca, a Surface Laptopy były okazją do wskrzeszenia gadżetu. Oczywiście w udoskonalonym fomarcie. Pośród wszystkich zapowiedzi z wczorajszego wydarzenia info o nietypowej myszce mogło umknąć. Właśnie dlatego spróbuje przybliżyć jej zalety. Zacznijmy od tego, że tradycyjne laptopy potrzebują czegoś więcej niż tylko trackpada. Modelom 2 w 1 myszka nie jest tak potrzebna z uwagi na dotykowe ekrany. Zawsze jednak dobrze ją mieć. Surface’y mają sporo peryferiów, m.in. moduł Dial.

Najwyraźniejszym elementem nowej myszki jest jej giętkość. Zaprojektowano ją tak, by była wygodna w przenoszeniu, czyli równie smukła jak sam laptop. W „rozpłaszczonej” wersji schowamy ją do etui razem z laptopem/tabletem, natomiast po wyjęciu ukształtujemy pod komfortowy użytek z komputerem. Surface Arc Mouse to nie tylko giętka forma, ale i dotykowy panel z przyciskami. Górna część posłuży do nawigacji dotykowej, przypominając myszki Apple (w kwestiach scrollowania, czy gestów). Są oczywiście również dwa przyciski. Stylistycznie i kolorystycznie wszystko dopasowane do nowych Surface’ów. Dotykowy panel jest usprawnieniem względem poprzednika. Ogólnie całość jest właściwie giętkim touchpadem, który ukształtowano w myszkę.

 

Bezprzewodowa myszka korzysta z protokołu Bluetooth 4.0, co warto zaznaczyć. Microsoft podkreśla, że zmniejszy to nieco kompatybilność z komputerami. Na pewno będzie jednak współpracować z większością (jak nie wszystkimi Surface’ami, czyli tabletami Surface Pro, Surface Book i Surface Laptop. Jej kompaktowy kształt może zachęcić do dokupienia jej do komputera. Surface Arc Mouse ma kosztować 80$ i będzie dostępna w czerwcu (czyli w momencie debiutu Surface Laptopów).

źródło: Microsoft

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *